پیرموذن:

حفاظت از محیط زیست فرابخشی باشد

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت:برای حفظ محیط زیست کشور نباید تنها از دولت انتظار داشت در این عرصه ورود کند بلکه نیازمند همکاری قوه قضاییه و مجلس برای کمک به دولت در دفاع و صیانت از محیط زیست هستیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کمال الدین پیرموذن در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان اخیر رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد نیاز این سازمان به قهرمان و پهلوان برای حفظ محیط زیست این موضوع را ناشی از جفای دولت گذشته بر محیط زیست دانست و گفت:یکی از عرصه هایی که در دولت قبل مورد تاخت و تاز قرار گرفت محیط زیست بود که با بی توجهی مسئولان وقت با آسیب جدی مواجه و به معنای واقعی کلمه مظلوم واقع شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شدت گرفتن فرسایش خاک و تخریب محیط زیست شد اظهار داشت:عمق بی مهری ها در دولت قبل زمانی خود را نشان می دهد که دولت به این سازمان در سال 91 اعتباری برای انجام ماموریت هایش در نظر نگرفت.

وی تلاش مسئولان محیط زیست کشور را برای حفاظت از محیط زیست ستودنی دانست و عنوان داشت:بسیاری از ماموران حفاظت محیط زیست با حداقل حقوق و مزایای و به صورت ایثارگرانه در حال خدمت و حفاظت از محیط زیست هستند که برخی از آنان در راه انجام ماموریت خود با مشکلات جدی مواجه می شوند که می بایست دستگاه قضایی و مجلس با ورود به این موضوع بخشی از این مشکلات را حل کنند.

پیرموذن بازگرداندن اعتبار و اهمیت حفظ محیط زیست را به جامعه یکی از ضرورت های امروز کشور عنوان کرد و افزود:محیط زیست موضوعی ملی است و نباید آن را وارد بازی ها و جریان های سیاسی کرد بلکه همه باید با کمک یکدیگر از محیط زیست کشور پهلوانانه و قهرمانانه دفاع کنند.

برچسب ها

آلاینده های زیست محیطی، اخبار برگزیده