سلیمی:

کمبود کارگر در پی سونامی مدرک گرایی در کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سونامی مدرک گرایی در ایران به وقوع پیوسته است، گفت: مدرک گرایی، کمبود کارگر در کشور را رقم زده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، علیرضا سلیمی درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره نگاه تجاری دانشگاه‌ها به پذیرش دانشجو در کشور، خاطر نشان کرد: برای کشیدن خط قرمز برای توقف مدرک گرایی در کشور و همچنین برای کیفی شدن مباحث علمی در آموزش عالی کشور باید عزم جدی برای برون رفت از این بحران با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی کشور ایجاد شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در فرهنگ کار ما این موضوع جا افتاده است که افراد باید تنها درحیطه اداری بکار گرفته شوند، افزود: رشد مدرک گرایی در عرصه دانشگاهی موجب می‌شود که افرادی که مدارک علمی بالایی دارند تن به کارهای عمرانی و کارگری ندهند.

وی با بیان اینکه مدرک گرایی در کشور شاخص علمی کشور را وارد بحران تازه‌ای کرده است، گفت: مدرک گرایی شمع شاخص علمی در کشور را کم فروغ کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یاد آورشد: یکی از دلایل افزایش تعداد کارجویان فارغ التحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی این است که فاصله گسستنی میان صنعت و دانشگاه ایجاده شده است به گونه ای که هر ساله شاهد هستیم این مسئله هستیم که دانشگاه های کشور بدون توجه به نیاز بازار کار، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های بدون بازار کار می کنند.

 

برچسب ها

اخبار برگزیده