گسترش کشت محصولات ارگانیک در برنامه ششم توسعه

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اهمیت محصولات ارگانیک گفت: محصولات ارگانیک جزو امورات اساسی است که باید روی آن برنامه ریزی کنیم.

هدایت‌الله میرمراد زهی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: کشت محصولات ارگانیک در بسیاری از کشورها رونق دارد اما در کشور ما استقبال زیادی ندارد و برخی که این نوع از کشت را انجام می‌دهند بیشتر به دنبال سود هستند.

او تاکید کرد:‌ وزارت جهاد کشاورزی باید کشت ارگانیک را به صورت الگو در بیاورد و کشاورزان را مجاب کند که از سموم استفاده نکنند تا میوه‌ها سالم به دست مصرف کننده برسد.

این عضو کمیسیون کشاورزی خاطر نشان کرد:‌ سموم و کودهای شیمیایی که در کشت محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد بیماری‌های زیادی به همراه دارد که هزینه درمان آنها بسیار بیشتر از چیزی است که بخواهیم روی گسترش محصولات ارگانیک کار کنیم.

میرمراد زهی تاکید کرد که در این زمینه باید فرهنگ سازی لازم انجام شود تا هم مصرف کننده و هم کشاورز به اهمیت این نوع موضوع پی ببرند.

این عضو کمیسیون کشاورزی در پاسخ به پرسشی درباره‌ی لزوم گنجاندن توسعه کشت محصولات ارگانیک در برنامه ششم توسعه که در حال تدوین است گفت: تلاش می‌کنیم کشت بیشتر محصولات ارگانیک را در برنامه ششم توسعه جا بیاندازیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده