کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

ضرورت طراحی راهکارهای عملیاتی برای اشتغال معلولان

رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس از برگزاری نشست کارگروه اشتغال در کمیسیون اجتماعی برای برنامه ریزی اشتغال معلولان خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای اشتغال معلولان در دستور کار قرار دارد.

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری برگزاری جلسه روز گذشته کارگروه اشتغال کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: نشست روز دوشنبه (6 مرداد) به بررسی اشتغال معلولان پرداخته شد و باحضور مسئولان سازمان بهزیستی، مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیرکارآفرینی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی،‌ کارشناس مرکز آمار ایران و اعضای فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون اجتماعی برگزار شد.
نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست به برنامه‌ریزی برای اشتغال معلولان اشاره شد که بر اساس آن باید سازمان بهزیستی به وسیله بانک اطلاعاتی خود این آمار را معنادار کند و اعلام دارد که تعداد معلولان در سن اشتغال چقدر است و تحصیلات و توانمندی آنها در کدام مرحله قرار دارد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: همچنین طرح طبقه‌بندی میزان معلولیت نیز از موارد مطرح شده در این نشست بود که براساس آن باید میزان معلولیت شدید،‌ متوسط و ضعیف مشخص شود که در این میان باید اولولیت اول کاری‌مان را به معلولان شدید و نسبتا شدید قرار دهیم.
وی یادآور شد: بحث و بررسی اشتغال معلولان جسمی - حرکتی و حسی در دستور کار این کارگروه قرار داشت که جمع‌بندی مباحث انجام شد؛ البته راه‌حل اساسی را می توان در لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از معلولان دنبال و همه موارد مربوط به اشتغال را پیگیری کرد.
رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی، گفت: این نشست‌ها ادامه پیدا خواهد کرد تا راهکارهای عملیاتی برای اشتغال معلولان پیدا خواهیم کرد./
پایان پیام