طبق مصوبه مجلس

بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی ممنوع شد

نمایندگان مجلس مصوب کردند هر گونه بکارگیری افراد بازنشسته در دستگاه های اجرایی ممنوع است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان جزئیات ماده واحده طرح دوفوریتی ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، هر گونه بکارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته شده یا می‌شوند از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به استثنای مقامات موضوع ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری، ایثارگران، فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70٪ و بالاتر در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری یا هر دستگاهی که به نحوی از انحاء از بودجه کل‌کشور استفاده می‌کند، ممنوع و همچنین هر گونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به آنان ممنوع است.

طبق تبصره این ماده، افرادی که بر خلاف مفاد این قانون بکارگیری شده‌اند، ظرف مدت 60 روز از تاریخ تصویب این قانون، باید سمت و پست خود را ترک نمایند و هر گونه پرداخت تحت هر عنوان به آنان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

همچنین خانه ملتی‌ها مقرر کردند که کارکنان و اعضای هیأت مدیره مناطق آزاد نیر مشمول این قانون هستند.

نمایندگان مجلس در تبصره 3 ماده واحده طرح مذکور مصوب کردند که همه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم و ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15 آبان 1384 و ماده 91 قانون استخدام کشوری مصوب 31 خرداد 1345 و بند (ب) ماده 65 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15 دی 1389 در خصوص دستگاه‌های اجرایی نسخ می‌شود.

وکلای ملت با 157 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 195 نماینده حاضر در صحن علنی، ماده واحده طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را مصوب کردند.
انتهای پیام/