قربانی:

اقدامات مثبت سازمان غذا و دارو در نظارت بر تولید محصولات غذایی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات وزارت بهداشت در نظارت بر تولید محصولات غذایی، گفت: مجلس از وزارت بهداشت در انجام وظایف برای نظارت بر تولیدات مواد غذایی حمایت می کند.

 خانه ملت؛ درخصوص اقدامات وزارت بهداشت و درمان برای برخورد با تخلفات غذایی و حفظ سلامت مردم، گفت: اقدامات انجام شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون قابل قبول بوده و سیاست شفاف و مثبت این وزارتخانه باید به حوزه‌ها و بخش‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت توجه به حوزه غذا و دارو، افزود: درحال حاضر این حوزه محور سلامت مردم بوده و به طور حتم در بحث شفاف سازی‌ها و برخورد با متخلفان تولیدات محصولات غذایی وزارت بهداشت بسیار موفق عمل کرده است.

وی با تأکید بر اینکه در برخورد با متخلفان تولیدات مواد غذایی نیازمند به روز کردن قوانین هستیم، ادامه داد: به نظر می‌رسد نوع برخوردها و جریمه ها با متخلفان تولیدکننده مواد غذایی مناسب نبوده که در این بخش قوه قضائیه و مجلس نیز باید وارد عمل شوند.

وی تأکید کرد: اگر در برخی بخش های وزارت بهداشت نیاز به قانونگذاری و تصویب یک قانون جدید بوده و یا حتی نیاز به تشدید مجازات است، پیشنهاد می‌شود که مسئولان وزارت بهداشت موارد را به مجلس اعلام کنند تا قوه مقننه بتواند از بعد حمایتی در جهت تصویب قوانین وارد عمل شود؛ زیرا هرچه این اراده در وزارت بهداشت برای شفاف‌سازی و برخورد با متخلفان باشد، اما پشتیبانی قانونی وجود نداشته باشد؛ مشکلات به درستی حل نمی شود.

قربانی با تأکید بر اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت بهداشت در انجام وظایف برای نظارت بر تولیدات مواد غذایی حمایت می‌کند، تصریح کرد: همانطور که پیشتر یکبار تصمیم بر ایجاد تحول در بخش درمان گرفته شد باید بخش پیشگیری و تولیدات غذایی سلامت محور نیز سامان داده شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش رتبه بندی صاحبان صنایع، گفت: به طور حتم باید دستگاه های دیگر مانند سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری کنند زیرا در این بخش همه وظایف و مسئولیت‌ها متوجه وزارت بهداشت نیست بلکه باید با همکاری نهادها و سازمان‌های دیگر صنایع را رتبه بندی کرده و نظارت بیشتری بر تولیدات داشت.

به گزارش خانه ملت، حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش روز جهانی غذا، گفت: متأسفانه در سال گذشته سیاستگذاران به موضوع غذا و مواد آشامیدنی توجه جدی نکرده و بیشتر در پروژه‎هایی مانند راه‎سازی و جاده، ساخت و ساز و مسکن سرمایه‎گذاری شده است، وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در گذشته سازمان نظارت و سازمان غذا و دارو و استاندارد در مقابل هم قرار گرفته‌اند، افزود: باید از راهکارهای تکراری در کشور جلوگیری کرده و با هیچ کسی تعارف نداریم./
پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت غذایی، سبد غذایی خانوارها، فرآورده های غذایی، محصولات غذایی، موادغذایی ناسالم، وزارت بهداشت