جعفری بنه خلخال:

تنوع بخشی در کسب درآمدهای ارزی با صادرات گاز ممکن می شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر ضرورت ایجاد انسجام بیشتر بین کشورهای صادرکننده گاز گفت: توجه به صادرات گاز باعث تنوع بخشی در کسب درآمدهای ارزی خواهد شد.

خانه ملت؛ جلیل جعفری بنه خلخال با تأکید بر لزوم توجه به صادرات گاز، گفت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران از بزرگترین دارندگان منابع گازی در جهان محسوب می شود بنابراین بدیهی است که استفاده از این ظرفیت باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید توسعه صادرات در دستورکار باشد که به طورطبیعی توجه به صادرات گاز باعث تنوع بخشی در کسب درآمدهای ارزی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در شرایط پسابرجام، باید محصولات گازی بیشتری صادر شود، افزود: برای صادرات گاز باید ابتدا توان تولید کشور بالا برود و در این راستا بهره برداری از فازهای مختلف پارس جنوبی بسیار مؤثر است.

ضرورت ایجاد انسجام بیشتر بین کشورهای صادرکننده گاز

جعفری بنه‌خلخال با اشاره به نشست آتی سران کشورهای صادرکننده گاز، گفت: قیمت گاز صادراتی یکی از نکات مهمی است که در نشست کشورهای تولیدکننده گاز باید مورد توجه قرار گیرد و اینگونه نباشد که رقابت باعث ارزان فروختن گاز شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: باید در نشست آتی سران کشورهای تولیدکننده گاز، انسجام بیشتری بین کشورهای صادرکننده گاز یا همان اوپک گازی به وجود آید و مقررات مشخصی برای صادرات گاز تعیین شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار نفت و گاز، افزایش درآمدهای دولت، بهای گاز، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی، حجم صادرات، درآمدهای ارزی