آذین:

مجلس همچنان پیگیر ساماندهی اتباع بیگانه

نماینده مردم کرمان در مجلس با تأکید بر ضرورت قانونمند شدن حضور اتباع بیگانه در کشور، گفت: اگر اقدامی از وزیر کشور پیرامون ساماندهی اتباع بیگانه دیده نشود دوباره سؤال از رحمانی فضلی در دستور کار قرار می گیرد.

خانه ملت؛ حسین آذین درباره آخرین وضعیت ساماندهی اتباع بیگانه که قرار بود بر اساس آن وزارت کشور لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند، افزود: طی مکاتباتی با معاون وزیر کشور اعلام شد که گویا این وزارتخانه در حال اقداماتی برای ساماندهی اتباع بیگانه است اما هنوز لایحه جامعی برای این مهم دیده نشده است.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقیعت آن است که ما مخالفتی با حضور اتباع بیگانه در کشور نداریم اما به طور حتم حضور آنها باید قانونی باشد که متأسفانه بسیاری از اتباع بیگانه از مجرای غیرقانونی به کشور وارد شده و مشکلاتی را متوجه کشور می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: حضور قانونمند اتباع بیگانه از نظر امنیتی، اجتماعی و بهداشتی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند از خطرات ناشی از حضورغیرقانونی آنها بکاهد.

وی تأکید کرد: وزارت کشور تاکنون برای ساماندهی اتباع بیگانه وعده و وعید داده اما هیچ عزم راسخی برای بهبود این وضعیت در مسئولان دیده نشده است، تاکنون برخورد کشورمان با اتباع بیگانه برخورد اسلامی بوده است اما به طور حتم در هر کشوری قوانینی وجود دارد که اجازه حضور غیرقانونی به افراد را نمی دهد.

آذین یادآور شد: در همین کشور افغانستان قوانین به گونه‌ای است که اگر حتی کاردار کشورمان یک روز با مشکلی مواجه شود نمی تواند از کشوری به کشور دیگر سفر کند اما متأسفانه درب کشور ما باز است و اتباع بیگانه به راحتی  و غیرقانونی وارد کشور می‌شوند.

عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون مهلت سه ماهه وزارت کشور برای ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه تمام شده و اگر اقدامی از وزیر کشور پیرامون ساماندهی اتباع بیگانه دیده نشود دوباره سؤال از رحمانی فضلی در دستور کار قرار می گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اتباع بیگانه، اتباع خارجی، اتباع غیرمجاز، اخبار برگزیده، حمایت از اتباع ایرانی