اسداللهی با اشاره به شهادت جمعی از شیعیان پاکستان در اثر حملات تروریستی:

لزوم مبارزه کشورهای منطقه برای نابودی تروریسم

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، با بیان اینکه اختلافات مذهبی اصلی ترین هدف گروه های تروریستی در کشتار مسلمانان پاکستان است، گفت: به طور حتم این تحرکات تروریستی نمی تواند خللی در وحدت و اراده مسلمانان وارد کند و به طور یقین باعث اعتقاد و ایمان مسلمانان خواهد شد.

 خانه ملت؛ غلامرضا اسداللهی با اشاره به شهادت جمعی از شیعیان پاکستان در اثر حملات تروریستی در این کشور، گفت:‌ متأسفانه هر ساله در این کشورها شاهد بروز حوادث تروریستی و شهید شدن تعدادی از عزاداران حسینی در این کشور هستیم، که مجموعه این مسائل نشان می‌دهد که دولت مرکزی هیچ اقدامی برای مقابله با گروه‌های تروریستی ندارد.

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به‌طور حتم اقدامات تروریستی در افغانستان و پاکستان به صورت برنامه‌ریزی شده و با اهداف خاص و مشخصی صورت می‌گیرد، همچنین حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب در بروز این حوادث کاملاً واضح و مبرهن است.

وی با بیان اینکه اختلافات مذهبی اصلی‌ترین هدف گروه‌های تروریستی در کشتار مسلمانان پاکستان است، گفت:‌ به طور حتم این تحرکات تروریستی نمی تواند خللی در وحدت و اراده مسلمانان وارد کند و به طور یقین باعث اعتقاد و ایمان مسلمانان خواهد شد.

اسداللهی با اشاره به تبعات وجود گروه‌های تروریستی در بر هم خوردن آرامش و امنیت منطقه، افزود:‌ قطعاً تعامل سازنده میان کشورهای منطقه می‌تواند موجب مبارزه اصولی با تروریسم شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، افزود: مردم پاکستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی باید هوشیار باشند، تا با وحدت زمینه نابودی این گروه‌ها در منطقه فراهم شود.

شمار شهدای انفجار تروریستی جمعه شب در جنوب پاکستان در مراسم عزاداری شیعیان به ۲۴ نفر رسید./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، حرکت های تروریستی، مقابله با تروریسم