جعفرزاده ایمن آبادی:

راهکار حمایت از هنرمندان بازنشسته در برنامه ششم گنجانده شود

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس ابراز امیدواری کرد دولت تدبیر و امید در قالب بودجه سال 95 یا در پیش نویس برنامه ششم، راهکاری برای رفع مشکلات هنرمندان بازنشسته ارائه کند.

خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی وضعیت رفاهی و معیشتی هنرمندان بازنشسته را مورد نقد قرار داد و گفت:‌ هنرمندان به دلیل عدم امنیت شغلی در سنین کهولت دچار مشکلات متعددی می‌شوند و به دلیل اینکه در این سنین در وضعیت نابسامان معیشتی به سر می‌برند، گاه حتی هزینه تأمین درمان و تهیه داروهای خود را ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می‌رود دولت تدبیر و امید در قالب بودجه سال 95 یا در پیش‌نویس برنامه ششم راهکاری برای رفع این نقص بگنجاند؛ اینکه دولت بیمه همه هنرمندان را متقبل شود گزینه‌ای نیست که به آن تأکید شود، بلکه بهتر است راهکاری برای طرح بیمه مشارکتی تعیین کنند.

وی با بیان اینکه هنرمندان حق بسیاری بر گردن جامعه دارند، افزود: اگر دولت طرح حمایت از هنرمندان و پیشکسوتان را با رعایت شرایط و اولویت‌ها به مجلس بیاورد، به‌یقین نمایندگان نیز از آن حمایت خواهند کرد؛ در حالی که طبق اصل 75 مجلس نمی‌تواند خود چنین طرحی را به صحن بیاورد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: طرح دولت باید جامع باشد تا هر کسی که اسم خود را هنرمند گذاشته، مشمول این طرح نشود و در نهایت هنرمندان واقعی به حق و حقوقشان برسند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با توجه به رویکرد و سیاست جدید اتخاذ شده، صندوق بازنشستگی هنرمندان بتواند به صورت ماندگار فعالیت داشته باشد، گفت: اقدامات رسانه‌ها و پیگیری خود هنرمندان در فصل بودجه‌نویسی سال 95 می‌تواند در تغییر شرایط تأثیرگذار باشد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در پایان تأکید کرد: گمان می‌کنم دیگر دوران وعده دادن به تأثیرگذارترین قشر جامعه تمام شده است و باید مشکلات متعدد هنرمندان به ویژه هنرمندان بازنشسته را حل و فصل کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت شغلی، برنامه ششم، تامین امنیت شغلی، هنرمندان