رحماندوست مطرح کرد:

کلید حل مشکلات عمرانی بخش های فرهنگی در دست بخش خصوصی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تکیه بر اینکه مادامی که اماکن فرهنگی همچون سالن های تئاتر و سینما صرفاً در اختیار دولت باشد نمی توان به تغییر شرایط و بهبود کیفیت و گسترش آنها امیدوار بود، بر ضرورت تغییر سیاست گذاری ها و فراهم کردن بستر برای ورود بخش خصوصی تأکید کرد.

خانه ملت؛ مجتبی رحماندوست به وضعیت نامطلوب اماکن فرهنگی به ویژه سالن‌های تئاتر اشاره کرد و گفت: مراکز و سالن‌های فرهنگی عموماً مکان‌های فرسوده و از رده خارج هستند و مادامی که این اماکن صرفاً در اختیار دولت باشد نمی‌توان به تغییر شرایط امیدوار بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه‌های دولت برای رسیدگی به این مسائل کافی نیست چراکه این بودجه چشم به فروش نفت و منابع طبیعی دارد؛ بنابراین رکود حاکم بر کشور امکان افزایش مالیات و یا کسب درآمد بیشتر را فراهم نمی‌کند و امکان افزایش درآمد نفت وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: باید برای ساخت مرکز فرهنگی و هنری و تأمین نیازهای شهروندان و هنرمندان در این زمینه، سیاست گذاری‌ها را تغییر داد و بخش خصوصی را وارد کار کرد تا مراکز فرهنگی خود باید بتوانند درآمدزایی کنند و ضمن خروج از اتکاء به بودجه‌های دولتی، در ادامه گسترش و بازسازی آنها را شاهد باشیم.

رحماندوست نخستین بستر حضور بخش خصوصی را جلب اعتماد آنها دانست و گفت: مدیران فرهنگی این مهم را مد نظر قراردهند زیرا نیاز به اماکن تئاتری و مجموعه‌های فرهنگی و هنری و فرهنگسراهای مختلف باید با کمک بخش‌های خصوصی جبران شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: وظیفه اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد و نهادهای وابسته به آن مدیریت فضای فرهنگی و هنری جامعه است، ضمن آنکه باید بودجه عمرانی وزارت ارشاد را بازنگری کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصناف سینمایی، اقتصاد نفتی، بودجه عمرانی، بودجه عمرانی استان ها، بودجه مستقل از نفت، تئاتر، سیاست گذاری ها، فرهنگسراها، منابع طبیعی، وزارت فرهنگ، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی