شجاعی کیاسری:

خرید آثار فاخر هنری از سوی دستگاه ها؛ ایجاد انگیزه برای هنرمندان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است تخصیص 0.2 درصد از بودجه عمرانی دستگاه ها به خرید آثار فاخر هنری می تواند هنرمندان رابه کار هنر علاقمندتر کند.

خانه ملت؛ سیدرمضان شجاعی کیاسری با بیان اهمیت تولید آثار فاخر هنری گفت: مسئولان و مدیران کشور نباید از هیچ کاری برای تولید و نشر آثار فاخر هنری دریغ ورزد که در این راستا یکی از روش های کمکی می تواند خرید این آثار از سوی دستگاه های اجرایی باشد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر حتی 0.2 درصد از بودجه عمرانی هر دستگاه به خرید آثار فاخر هنری تخصیص یابد و البته الزام آور شود، آثار زیادی از قبل آن به فروش می رسد و هنرمندان به سمت تولید محصولات فرهنگی و هنری ترغیب می شوند همچنین ممکن است سایر جوانان نیز به سمت اشتغال به هنر کشیده شوند.

ورود بانک مرکزی به خرید آثار فاخر هنری می تواند مثمرالثمر باشد

وی افزود: از سوی دیگر نیز تأثیری که وجود یک اثر هنری فاخر در یک دستگاه دولتی بر روح و روان کارمندان و مراجعان می تواند داشته باشد نباید نادیده گرفته شود.

شجاعی کیاسری ادامه داد: در گذشته چنین طرحی در مجلس بود که متأسفانه تنها یک سال اجرا شد و سال بعد رأی نیاورد از این رو پیشنهاد وزیر مبنی بر ورود بانک مرکزی به این قضیه نیز می تواند مثمرالثمر واقع شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه استفاده دستگاه های دولتی یکی از راه های زنده نگهداشتن هنر ایرانی است، خاطرنشان کرد: مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی نیز می توانند به جای عکس ها و پوسترها از آثار هنری فاخر که هنر دست هنرمندان ایرانی است استفاده کنند که این موضوع در روحیه دانشجویان و دانش پژوهان نیز تأثیر بسزا خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گردهمایی هنر و توسعه گفت: بانک ها می توانند با ارائه تسهیلات و مجوزهای لازم اولویت صاحب سرمایه در توسعه هنر را فراهم آورند همچنین حمایت مستقیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هنر نیز در قالب خرید آثار هنری هم راه گشاست./

پایان پیام
 

برچسب ها

«کنگره شهدای هنرمند»، آثار فرهنگی، اخبار برگزیده، حوزه هنری، هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی