خضری انتقاد کرد:

روایت تولید سوسیس و کالباس در زیرپله ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از تولید سوسیس و کالباس بی کیفیت در کشور، تصریح کرد: باید با کارخانجات سودجویی که با تولید سوسیس و کالباس غیراستاندارد، سلامت شهروندان را به خطر می اندازند به صورت جدی برخورد کرد.

خانه ملت؛ رسول خضری با تأکید بر اینکه در تولید برخی از سوسیس و کالباس‌ها از تاج خروس و گوشت دورریختنی استفاده می‌شود،‌ افزود: متخلفان و سودجویان در فضاهای غیراستاندارد و زیرپله ای بدون رعایت اصول بهداشتی با استفاده از تاج خروس و گوشت دورریختنی در کشتارگاه های مرغ اقدام به تهیه خمیر مرغ کرده و آن را در تولید سوسیس و کالباس به کار می برند.

افزایش مصرف سوسیس و کالباس در کشور

نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ با اشاره به افزایش مصرف سوسیس و کالباس در کشور، گفت: متأسفانه اکثر خانواده ها،‌ مخصوصاً کودکان تمایل زیادی به مصرف سوسیس و کالباس دارند بدون اینکه از محتویات و چگونگی تولید آنها اطلاع کامل و درستی داشته باشند؛‌ البته برخی نیز آن را به صورت خام مصرف می کنند.

خضری با یادآوری سرطان‌زا بودن سوسیس‌ها از سوی سازمان بهداشت جهانی، تأکید کرد: از‌ آنجایی که به علت سهولت تهیه و ارزان بودن گوشت‌های فرآوری شده افراد بیش از حد مجاز از آنها استفاده می کنند بنابراین عوارض زیادی از جمله سرطان زایی را برای مصرف کنندگان به دنبال دارد؛‌ درحالیکه با تغییر فرهنگ غذایی،‌ آموزش و اطلاع رسانی درست می توان مصرف گوشت های فرآوری شده را در کشور کاهش داد.

انتقاد از تولید سوسیس و کالباس بی کیفیت در کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ با انتقاد از تولید سوسیس و کالباس بی‌کیفیت در کشور،‌ تصریح کرد: متأسفانه از تاج خروس و گوشت مرغی که در کشتارگاه‌ها باید دور ریخته شود در تولید سوسیس و کالباس استفاده می‌شود که بسیار وحشتناک بوده و جای نگرانی دارد؛‌ لذا برای جلوگیری از این دست تخلفات،‌ باید با کارخانجات متخلف و سودجویی که با تولید سوسیس و کالباس غیراستاندارد، سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند به صورت جدی برخورد کرد.

ضرورت رعایت ضوابط و استانداردهای بهداشتی در تولید خمیر مرغ

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ بر ضرورت رعایت ضوابط و استانداردهای بهداشتی در تولید خمیرمرغ، تأکید کرد و گفت: ضروری است دستگاه های نظارتی مانند سازمان دامپزشکی، غذا و دارو و استاندارد به جای اینکه تقصیرها را گردن یکدیگر بیندازند در راستای ارتقای سلامت شهروندان با همکاری و هماهنگی بیشتر نظارت بیشتری را بر تولیدکنندگان این محصول داشته باشند.

تعدد دستگاه‌های متولی بر عرضه و تولید مواد غذایی معضل نظام سلامت

وی تعدد دستگاه‌های متولی را در نظارت بر تولید و عرضه محصولات غذایی معضل نظام سلامت خواند و تصریح کرد: متأسفانه موازی‌کاری دستگاه‌های موجب ضعف نظارت در این حوزه شده که این معضل موجب شیوع تخلفات در حوزه تولید مواد غذایی و به مخاطره انداختن سلامت مردم شده است.

خضری، ادامه داد: تعدد دستگاه‌های متولی در حوزه نظارت بر مواد غذایی باعث شده که بخشی از کار توسط یک سازمان و بخش های دیگر را سازمان های دیگر انجام دهند درحالیکه در این بین هیچ گونه هماهنگی لازم و وحدت میان متولیان وجود ندارد و در همین راستا در مراحل مختلف از جمله تولید محصول،‌ تعیین سلامت و ارزش‌های غذایی،‌ رعایت اصول کشاورزی، جمع آوری نحوه عرضه و ارزیابی میزان باقیمانده انواع سموم و ... برعهده سازمان های مختلف است درحالیکه همانند دیگر کشورهای دنیا باید برعهده سازمان واحدی مانند غذا و دارو باشد.

ضرورت تعیین متولی واحد برای نظارت بر عرضه و تولید مواد غذایی

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم،‌ بر ضرورت تعیین متولی واحد برای نظارت بر تولید وعرضه مواد غذایی تأکید کرد و افزود: ‌در تمامی کشورهای دنیا سازمان غذا و دارو متولی نظارت بر تولید و عرضه مواد غذایی است درحالیکه در کشور ما متولیان متعددی مانند سازمان دامپزشکی، جهاد کشاورزی،‌ استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر فرآیند تولید و عرضه مواد غذایی نظارت دارند و به دلیل موازی کاری سلیقه ای عمل می کنند.

تأمین غذای سالم برای شهروندان باید دغدغه جدی مسئولان باشد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه تأمین غذای سالم برای شهروندان باید دغدغه جدی مسئولان باشد، تصریح کرد: ضروری است مسئولان ذیربط در صورت مشاهده واحدهای غیرمجاز با شدیدترین نوع مجازات با آنها برخورد کنند تا سلامت مردم، فدای سود اقتصادی بیشتر سودجویان نشود؛‌ متأسفانه تعدد متولیان در حوزه نظارت بر مواد غذایی باعث شده در حال حاضر در وضعیت مطلوب و ایده آلی از نظر امنیت و سلامت مواد غذایی نباشیم.

بهترین متولی برای نظارت بر سلامت و عرضه مواد غذایی سازمان غذا و دارو است

وی بهترین متولی را برای نظارت بر سلامت مواد غذایی سازمان غذا و دارو خواند و افزود:‌ در راستای کاهش تخلفات و جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌ها ضروری است نظارت،‌ کنترل، ارزیابی کیفیت و تأیید نهایی سلامت محصولاتی که به چرخه مصرف شهروندان وارد می شود به سازمان غذا و دارو واگذار شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، گفت: بهتر است سازمانی که قرار است متولی واحد نظارت بر سلامت مواد غذایی شود به حدی قوی و با نفوذ باشد که وظیفه دستگاه‌ها را به آنها گوشزد کرده و نظر آن بر دیگر سازمان ها ارجحیت داشته باشد؛ البته اگر هر سازمانی وظیفه خود را در این خصوص به درستی ایفا نماید خروجی خوبی حاصل خواهد شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، تأکید کرد: بهتر است در راستای ارتقای سلامت شهروندان،‌ وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو بر کیفیت مواد غذایی و همچنین سازمان جهاد کشاورزی بر کمیت مواد غذایی نظارت داشته باشد که تأییدیه نهایی برای مجاز بودن مواد غذایی و میزان سموم باقیمانده در محصولات از طرف سازمان غذا و دارو صادر شود.

خضری با اشاره به اظهارات اخیر در خصوص آب معدنی دماوند، تصریح کرد: تعدد متولیان در حوزه نظارت بر مواد غذایی باعث شد که سازمان غذا و دارو آب معدنی مذکور را غیراستاندارد و سازمان استاندارد آن را استاندارد معرفی کند درحالیکه در این بین سلامت شهروندان فدای موازی کاری و اظهارات ضد و نقیض مسئولان می شود.

وی با اشاره به گوشت بوفالوی هندی، گفت: گله ای زندگی کردن این حیوانات موجب تسهیل در انتقال بیماری های قارچی و کیستی به یکدیگر می شود درحالیکه در پی واردات گوشت بوفالو به کشور سالم بودن آن مورد تأیید سازمان دامپزشکی قرار گرفت اما سازمان غذا و دارو سلامت آن را تأیید نکرد که این معضل نیز نتیجه تعدد متولی نظارت بر سلامت مواد غذایی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: لازم است متولیان نظارت بر سلامت مواد غذایی با تعاون، همراهی و همدلی بیشتر به صورت یکپارچه درحوزه نظارت و کنترل کمیت به ویژه مواد غذایی،‌ یک فرآیند را مدیریت و غذاهای بی‌کیفیت را از چرخه تولید و مصرف حذف کنند تا با بهبود وضعیت تولید و عرضه،‌ ایمنی غذا و سلامت مردم تضمین و در نهایت منجر به بهبود حوزه سلامت شود.

800 بیماری مشترک میان انسان و دام

نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، با یادآوری 800 بیماری مشترک میان انسان و دام، گفت:‌ اگر بر وضعیت دام در کشور خصوصاً دام‌های وارداتی نظارت وکنترل درستی صورت نگیرد بیماری‌های خطرناک زیادی به چرخه غذایی شهروندان وارد خواهد شد.

انتقاد از مصرف بی رویه شکر و نمک

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از مصرف بی رویه شکر و نمک در کشور انتقاد کرد و افزود: متأسفانه اکثر بیماریهای غیرواگیر مانند دیابت، فشارخون و سکته های قلبی و مغزی و حتی برخی از سرطان ها از مصرف بی رویه مواد مذکور حاصل می شوند؛ در صورتی که با تغییر فرهنگ غذایی می توان مصرف این مواد و همچنین 70 درصد از بیمایهای غیرواگیر را در کشور کاهش داد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استاندارد، امنیت غذایی، بیماران سرطانی، بیماری سرطان، دیابت، سازمان استاندارد، سبد غذایی، سرطان، سوسیس، غده سرطانی، غذا، غذای حلال، فرآورده های غذایی، محصولات غذایی، موادغذایی ناسالم، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، واردات غذا و دارو، کارخانه های تولید سوسیس و کالباس، کالباس، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس، گوشت، گوشت قرمز، گوشت مرغ منجمد، گوشت های وارداتی