قربانی مطرح کرد:

مدیریت مصرف دخانیات با اخذ مالیات

رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات در مجلس با یادآوری بررسی طرح مالیات بر خرده فروشی دخانیات در مجلس، گفت: در صورت تصویب این طرح 3هزار و 500 میلیارد تومان مالیات اخذ خواهد شد که با آن می توان تولید و مصرف دخانیات را مدیریت کرد.

 خانه‌ملت؛ محمدحسین قربانی در تشریح برگزاری جلسات فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس، گفت: در کنار فراکسیون مبارزه با دخانیات، کارگروه بررسی راهکارهای اجرایی در جهت کاهش تقاضا و مصرف مواد مخدر در کشور تشکیل شده لذا برای تعیین مالیات بر خرده‌فروشی دخانیات در قانون بودجه 95 و برنامه ششم توسعه بررسی‌ها در حال انجام است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان به دنبال قانونی و نهادینه کردن مالیات بر خرده‌فروشی دخانیات در سند مدیریتی کشور هستند، تصریح کرد: در جریان بررسی‌ها؛ درباره اخذ مالیات، نوع مالیات و چگونگی وصول مالیات اختلاف نظر وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه با تصویب و اجرای این طرح 3 هزار و 500 میلیارد تومان مالیات اخذ خواهد شد، گفت: با اخذ 3 هزار و 500 میلیارد می‌توان سیستم درمان مرتبط با دخانیات و نحوه تولید دخانیات را در کشور مدیریت کرد.

قربانی یادآور شد: در کشور ترکیه با افزایش 17 درصدی تولید دخانیات، 13درصد مصرف را کاهش داده‌اند و این نشان دهنده افزایش صادرات دخانیات در ترکیه است، لذا در کشور ما نیز باید برای مصرف دخانیات اقدامات مؤثری انجام داد.

رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای بررسی مالیات بر دخانیات، کمیسیون‌های اقتصاد، برنامه، بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس کمیسیون‌های فرعی هستند، البته از نظر مسئولان شرکت دخانیات نیز استفاده خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استعمال سیگار، دخانیات، شرکت دخانیات، محصولات دخانی، هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اقتصاد، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اقتصادی مجلس