توکلی:

روسیه می‎تواند بازار خوبی برای ایران باشد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در روسیه باید رایزن اقتصادی داشته باشیم.

خانه ملت؛ محمدتقی توکلی بیان کرد: روسیه برای مواد غذایی خود حدود 40 میلیارد دلار واردات دارد و این درحالی است که واردات و صادرات این کشور با ایران به دو میلیارد دلار نیز نمی‎رسد و علت آن کمبود اطلاعات روسیه از ایران است .

توکلی اظهار کرد: اکثر تجار و مسئولان روسیه، موقعیت ایران را به خوبی نشناخته‌‎اند و حس می‎کنند که در کشور ما تنها نزاع و مباحث سیاسی وجود دارد و به خاطر همین احساس ناامنی، تجار روسی رغبت زیادی برای ایجاد روابط اقتصادی با ایران ندارند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در این کشور رایزن اقتصادی منصوب کرد، افزود: ایران باید در زمینه شناخت پتانسیل‎ها تبلیغات بیشتری داشته باشد. حتی در این کشور روزنامه، رادیو و شبکه تلویزیونی ایجاد کند تا ایران را آنگونه که هست بشناسند، امنیت کشور را باید با تبلیغات به دنیا نشان داد.

وی یادآور شد: خوشبختانه در چند سال اخیر ارتباطات بیشتری بین این دو کشور ایجاد شده و تاجران زیادی به هر دو کشور ورود پیدا کرده‎اند که در این راستا می‎توان شاهد بهتر شدن وضعیت موجود بود.

به گزارش ایسنا؛ توکلی ادامه داد: باید با برنامه‎ریزی دقیق واردات و صادرات را کنترل کرد و در این میان ارتباطات بیشتر نقش بسزایی خواهد داشت و روسیه می‎تواند بازار خوبی برای محصولات غذایی ایران باشد.

انتهای پیام
 

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، امنیت غذایی، بازارصنایع غذایی روسیه، روزنامه ها، محصولات غذایی، منابع طبیعی، هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، واردات غذا و دارو