نوروزی خبرداد:

لزوم حمایت از چای ایرانی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه هنوز مدرک مستندی مبنی بر واردات چای آلوده در دست نیست، گفت: بررسی ها برای تأیید یا تکذیب خبر واردات چای آلوده ادامه خواهد داشت تا نگرانی مردم در این حوزه برطرف شود.

خانه ملت؛ رحمت الله نوروزی با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر واردات چای آلوده به کشور، گفت: هنوز مدرک مستندی مبنی بر واردات چای آلوده در دست نیست.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واردات هر نوع مواد غذایی باید از مبادی رسمی برای تأیید سلامت آن صورت بگیرد، افزود: بررسی‌ها برای تأیید یا تکذیب خبر واردات چای آلوده ادامه خواهد داشت تا نگرانی مردم در این حوزه برطرف شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تأکید بر اینکه حمایت از تولید ملی باید درعمل دیده شود، تصریح کرد: تا زمانی که نرخ خرید تضمینی و مطالبات چای‌کاران با غفلت برخی مسئولان همراه شود، نمی توان امیدی به رشد تولید ملی داشت.

وی با بیان اینکه چای ایرانی از مرغوب ترین‌ها در دنیا است، افزود: متأسفانه سودهای کلانی از قاچاق چای عاید برخی سوءاستفاده کنندگان می شود.

نظارت ها بر مبادی ورودی تشدید شود

نوروزی با تأکید بر اینکه باید نظارت ها بر مبادی ورودی تشدید شود، تصریح کرد: درصورت تشدید نظارت ها شاهد ساماندهی واردات محصولات به کشور بوده و از سلامت محصولات وارداتی نیز اطمینان بیشتری حاصل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در صورت اثبات واردات چای آلوده به کشور اطلاع رسانی به مردم صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رسیدگی به صحت و سقم واردات چای آلوده در صورت ارائه گزارشی از این مهم در دستور کار کمیسیون کشاورزی مجلس قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: در صورت تأیید خبر واردات چای آلوده با متخلفان این حوزه برخورد خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، ارزش واردات، تولید چای، سازمان چای، سبد غذایی، قاچاق، هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی