امامی:

وضعیت بنگاه های ورشکسته با دقت پیگیری شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر ضرورت تسریع در وصول معوقات بانکی گفت: برخی از بنگاه ها برای فرار از پرداخت مطالبات بانکی موضوع اعلام ورشکستگی بنگاه را مطرح می کنند که باید در این خصوص حسابرسی های دقیقی صورت گیرد.

خانه ملت؛ عیسی امامی با تأکید بر ضرورت تسریع در وصول معوقات بانکی گفت: ابتدا باید توجه داشت بخشی از تأخیرها درخصوص وصول معوقات بانکی به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات شدید نرخ ارز در سال های گذشته بود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: عاملی مانند نوسانات نرخ ارز باعث شد که بخشی از وام گیرندگان از سیستم بانکی توان بازپرداخت وام را در زمان فعلی نداشته باشند، بنابراین باید با اتخاذ تدابیر ویژه به این بخش از وام گیرندگان زمان بیشتری داد.

امامی تصریح کرد: اتخاذ تصمیمات آنی در سال های گذشته نیز در تأخیر در پرداخت معوقات بانکی تأثیرگذار بود، به دلیل اینکه بخشی از تولید را با مشکلات جدی روبرو کرد؛ بنابراین باید به مشکلات این دسته از وام گیرندگان نیز توجه شود.

وی افزود: بخشی از تسهیلات بانکی ارائه شده به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی و شرایط تورمی منحرف شد بنابراین باید به سرعت تکلیف این بدهکاران بانکی روشن و مطالبات آنها وصول شود.

ضرروت رسیدگی به اعلام ورشکستگی بنگاه‌ها

امامی افزود: برخی از بنگاه‌ها برای فرار از پرداخت مطالبات بانکی موضوع اعلام ورشکستگی بنگاه را مطرح می کنند که باید توجه بیشتری به این موضوع شود و در این خصوص حسابرسی‌های دقیقی صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قوه قضائیه اقدامات خوبی در مبارزه با فساد داشته و دراین راستا باید به موضوع اعلام ورشکستگی ازسوی بنگاه‌های که به سیستم بانکی بدهکارهستند به صورت جدی ورود و دراین زمینه شفاف سازی کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش وام بانکی، بنگاه، بنگاه ها، بنگاه های اقتصادی، بودجه قوه قضائیه، درخواست ورشکستگی، رئیس قوه قضائیه، قوه قضائیه، قوه قضاییه، مشکلات اقتصاد ایران، مشکلات اقتصادی، معوقات بانکی، وام، وام قرض الحسنه، کمیسیون برنامه، کمیسیون برنامه و بودجه