شهریاری عنوان کرد:

بین المللی شدن دانشگاه ها، فرصتی برای توسعه فرهنگ اسلامی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اجرای آمایش آموزش عالی، گفت: کشورهای زیادی در منطقه وجود دارند که ایران می تواند از این کشورها دانشجو جذب کرده و فرهنگ اسلامی خود را منتقل کند که این اقدام بسیار ایده آل است.

 خانه ملت؛ حسین‌علی شهریاری با اشاره به بحث بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها، درباره برخی انتقادها نسبت به اجرایی شدن آمایش آموزش عالی گفت: زمانی که از بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها صحبت به میان می‌آید معمولاً کشورهای مسلمان منطقه مدنظر است چراکه با ما همسو هستند لذا باید از این وظیفه خود در ارتباطات سراسری به منظور اخوت اسلامی بهره‌برداری بیشتری کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کشورهای زیادی در منطقه وجود دارند که ایران می‌تواند از این کشورها دانشجو جذب کرده و فرهنگ اسلامی خود را منتقل کند که این اقدام بسیار ایده‌آل است.

شهریاری با رد نگران‌کننده بودن مسئله بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها و ارتباط آن به موضوع نفوذ، تأکید کرد: نباید از فرمایشات مقام معظم رهبری سوءاستفاده کرد و هرچیزی را به موضوع نفوذ ارتباط داد.

رفع مشکلات با اجرایی شدن آمایش آموزش عالی

وی درباره ابلاغ مصوبه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی برای اجرایی شدن آمایش آموزش عالی، افزود: این مصوبه، متعلق به شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بر اساس آن با توجه به نیاز مناطق از تمام ظرفیت‌ها استفاده شده تا مشکلات استان‌ها و شهرستان‌ها برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه‌ها قطب‌بندی شده‌اند، ادامه داد: بر اساس این مصوبه 10 دانشگاه به عنوان مراکز علمی قطب کشور تعریف شده‌اند و تربیت نیروی انسانی ماند پرستار برای رفع معضلات شهرستان‌ها نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر این طرح تمام خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهد و صرفاً به ابعاد آموزشی توجه نکند می تواند موفقیت‌آمیز باشد این درحالی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این وعده اجرای درست این طرح را داده‌اند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقلاب فرهنگی، بخش فرهنگ، خدمات بهداشتی، دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورایعالی انقلاب فرهنگی، فرهنگ اسلامی، فرهنگ اصیل اسلام، وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان