حسینی صدر مطرح کرد:

پیش بینی صادرات روزانه 500 میلیون متر مکعب گاز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران، باعث همگرایی کشورهای شرکت کننده در اجلاس شد و علاوه بر دستاوردهای موفقیت آمیز در حوزه دیپلماسی انرژی، نتایج خوبی نیز در زمینه دیپلماسی سیاسی برای کشور به همراه داشت.

خانه ملت؛ مؤید حسینی صدر با تأکید بر لزوم توجه به صادرات گاز گفت: در حال حاضر روزانه حدود 660 میلیون مترمکعب گاز درکشور تولید می شود که نسبت به اوایل شروع به کار دولت، میزان گاز تولیدی به حدود 550 میلیون متر مکعب در روز رسیده که این بیانگر رشد 110 میلیون مترمکعبی تولید گاز است.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس برنامه‌ها پیش بینی می شود میزان گاز تولیدی به 900 میلیون متر مکعب برسد، البته در کنار افزایش تولید گاز، باید تدابیری دیگر برای کاهش مصرف داشت.

حسینی صدر افزود: در حال حاضر برای مهار تلفات انرژی در حوزه گاز باید برنامه های عملیاتی داشت، بنابراین برای گازهای همراهی که سوخته می شود و در حدود 50 میلیون مترمکعب است باید برنامه‌ریزی کرد.

پیش بینی صادرات 500 میلیون متر مکعب گاز

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مسئولان بخش انرژی جمهوری اسلامی ایران درصورت اتخاذ تدابیر لازم در حوزه تولید می توانند زمینه صادرات 500 میلیون متر گاز در روز را فراهم کنند.

حسینی صدر افزود: در صورت نیل به اهداف خود درحوزه صادرات گاز، می توان سطح درآمدهای ارزی کشور را به طور قابل توجهی افزایش داد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران، باعث همگرایی کشورهای صادرکننده گاز می شود و علاوه بر دستاوردهای موفقیت آمیز در حوزه دیپلماسی انرژی، نتایج خوبی نیز در زمینه دیپلماسی سیاسی برای کشور به همراه داشت./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزان بودن قیمت گاز، اصلاح الگوی مصرف انرژی، اعتبار نفت و گاز، اعتبارات صادراتی، افزایش قیمت حامل های انرژی، انرژی، بهای گاز، بودجه نفت و گاز، تأمین مالی طرح های نفتی و گازی، توسعه صادرات، حق انشعاب آب و فاضلاب، برق و گاز، خطوط لوله گازرسانی، سوخت گاز طبیعی، صادرات، مجلس نهم