شیخ الاسلام در تبیین نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی:

نامه هوشمندانه رهبری در راستای تفکیک اسلام واقعی از اسلام داعشی است

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است مقام معظم رهبری با نامه ای که خطاب به جوانان غربی می نویسند قصد دارند اسلام واقعی را از اسلامی که تروریست های داعش با حرکت های خشونت آمیز به تصویر می کشند تفکیک کرده و نسبت به عضوگیری داعش از گروه های مسلمان منزوی شده در اروپا هشدار دهند.

خانه ملت؛ حسین شیخ الاسلام با بیان اینکه غرب به دنبال لوث کردن اسلام است و این قضیه بر کسی پوشیده نیست، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه با نظریه ای که امام (ره) دادند ساختاری مردمسالار دینی که به دقت در قانون اساسی ما نیز نهادینه شده است شکل گرفت که خاصیت این ساختار، حرکت آن با حضور مردم در صحنه بود که خیلی مسالمت آمیز و با کمترین خونریزی انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نگاه غرب به دین به عنوان افیون است که نباید در سیاست دخالت کند، بیان کرد: اساس تمدن غرب بر این است چرا که زمانی در قرون وسطی اشتباه کشیش ها و نقش منفی کلیسا باعث سوءاستفاده ماتریالیست ها از دین شد اما در زمان انقلاب حضرت امام (ره) پایگاه شاهنشاهی را که غرب با تمام وجود پشتیبان آن بود را از هم پاشید و مدل حکومتی را ارائه کرد که مردمسالار و دین سالار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه بعد از آن غرب به دنبال چاره اندیشی برای چالش هایی که علیش به وجود آمد، برآمد، گفت: آنه به دنبال زدن پایه اساسی فکر و نظریه جدیدی بودند که امام (ره) در قالب مردمسالاری دینی معرفی کرد چرا که با این عقیده که در اسلام آمده است که تنها ملت ها بتوانند سرنوشت ملت خود را تعیین کنند، مخالف بودند این در حالی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز این اصل آمده است که ملت ما سرنوشت خودمان را تعیین کند.

شیخ الاسلام ادامه داد: یکی از کارهایی که غرب برای مبارزه با این تفکر اسلامی کرد نگارش کتاب آیات شیطانی بود تا شخص اول این مکتب لوث کند لذا توطئه های مختلفی شد که راه امام (ره) موفق نشود اما علیرغم گذشت 37 سال از همه هجوم ها در صحنه فکری، فرهنگی، اجتماعی و ژئوپلتیک این اندیشه توانست موفق باقی بماند.

جریانات تندروی اسلامی زاییده فهم ناقص برخی شعب اسلامی در منطقه است

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بعد از آن غرب برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام از سلطه استعمار بر این منطقه استفاده کرد و یک جریان تندرو که زاییده فهم ناقص بعضی از شعبه های اسلامی است به وجود آمد که وهابیت نام گرفت که خشونت و افراط گرایی از شاخصه های اصلی آن بود و توانست دیکتاتوری به اسم خلافت اسلامی را در مقابل ایده و عقیده متکی بر ولایت قرار دهد.

وی افزود: تفکر وهابیت تلاش دارد تا صفات رحمانیت و رحیمیت پرورردگار را از قرآن حذف کند و آن را به انزوا بکشاند که در این راه حتی تلاش می کند عبارت "بسم الله الرحمان الرحیم" را از سوره های قرآن و در نماز حذف کند در حالی که در آموزه های ما آمده است برای تأکید بر این صفات الهی، این عبارت با صدایی بلندتر خوانده شود.

شیخ الاسلام در ادامه به آیه 55 سوره مائده با مضمون "اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون" اشاره کرد و گفت: عدم پذیرش ولایت از سوی آنها در حالی است که صفات بارز ولایت حضرت امیر (ع) در قرآن نیز آمده است که در حال رکوع زکات می دهد و انگشتری خود را به سائل می بخشد.

هجمه دیرین غرب به مردمسالاری موجود در ایران

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال هاست مردمسالاری در ایران مورد هجمه قرار می گیرد ولی چون قدرتمند است توانسته در برابر تهاجم های مختلف مثل صدام که بر اساس تعصب عربیت سامان داده شده بود پیروز شود، اکنون نیز بزرگ ترین مسأله تقابل ظالم و مظلوم در دنیای اسلام است که قضیه فلسطین در عصر ما نمونه آن بوده و همین مسئله ظلم ستیزی باعث جذب جوانان به اسلام شده است که در این مسیر جریان مقاومت شکل گرفته و ادامه دارد.

وی افزود: بعد از وهابیت تفکر طالبانی شکل گرفت که با پول نظام های پادشاهی عربی تغذیه و نظریه پردازی شد و افغان های عرب و عرب های افغان باعث تشکیل القاعده شدند که در نهایت منجر به اشغال عراق شد؛ پس از آن بود که با پیوند نامبارک گروه های تندروی عراقی با بعثی های شکست خورده و نقشبندی، دولت اسلامی عراق تشکیل شد و با کشیده شدن این گروه ها به سوریه، دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به وجود آمد که بعد از استقرار در رقه و سقوط موصل ادعای خلافت و حکومت جهانی سر دادند.

شیخ الاسلام در ادامه به گفت و گویی که میان "بینظیر بوتو" و شبکه خبری "بی.بی.سی" صورت گرفت اشاره کرد و گفت: زمانی که گزارشگر بی.بی.سی به خانم بوتو می گوید شما طالبان را ساختید، بوتو پاسخ می دهد زمانی که شوروی افغانستان را اشغال کرد شما نظریه طالبان را ایجاد کردید و با طالبان با حمایت های عربستان و امارات شکل گرفت و از آنجایی که فهم از نظام در شمال پاکستان به صورت ابتدایی است شما زحمت وضع حمل آن را کشیدید.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به اظهار نظر خانم کلینتون بعد از مرگ بن لادن اشاره و بیان کرد: کلینتون در کمیسیون دفاع سنای آمریکا رسماً می گوید القاعده را ما ایجاد کردیم و حال باید با آن مبارزه کنیم که البته در واقع می خواسته جمهوری خواهان را با این مطلب زیر سؤال ببرد اما متوجه نبود که دارد اشتباه بزرگی می کند که این موضوع را اعتراف می کند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که اسلام به عنوان سریع ترین دینی در حال رشد در غرب است که مفهوم مردمسالاری و تعبیرات حضرت امام (ره) را در آن به جریان می اندازد، یادآور شد: در دوره ای دین و دینداری در غرب له شده بود که اکنون باعث شده است به این نتیجه برسند که دین به لحاظ اخلاقی و فلسفی مورد نیاز جامعه است اما هنوز نمی دانند چگونه دین، اخلاق و سیاست را یکی کند در حالی که این مسئله را فلسفه اسلامی تبیین و شهید مدرس (ره) آن را پایه گذاری کرد که به دنبال آن حضرت امام (ره) توانست آن را اجرایی کند که در نهایت عبارت "سیاست ما، عین دیانت ما و دیانت ما، عین سیاست ماست" به عنوان الگویی در نظام جمهوری اسلامی درآمد.

روی سخن رهبری با جوانان است نه سردمداران بی صداقت

شیخ الاسلام بر همین اساس تصریح کرد: حضرت امام (ره) دین و سیاست، دنیا و آخرت و ماده و معنا را با یکدیگر همپارچه کرد تا جایی که مردم با همان انگیزه که نماز می خوانند، رأی نیز می دهند اما غرب این موضوع را نمی فهمد و در آخر قبول کرده است که سیاست مسئله ای اجتماعی و دیانت مسئله ای فردی است.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس نهم ادامه داد: غرب در وحشتی مقابل تمدن رو به رشد اسلامی و الهی گیر کرده است و با آن تقابل می کند چرا که این ظلم ستیز است و آن ظالم و این اشغالگر و ضد اشغالگری است از سوی دیگر غرب تفکر داعش را به عنوان اسلام تبلیغ می کند که اسلام در اصل این نیست.

وی در ادامه به نخستین نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی اشاره و بیان کرد: نامه اول حضرت آقا در مقابله با تبلیغاتی است که چهره اسلام را کریه می کند و از قضیه سلمان رشدی و کاریکاتورها شروع می شود تا به تصویر کشیدن اسلام در قالب داعش لذا ایشان می فرماید من با شما ملت صحبت می کنم و روی سخنم با سیاستمداران نیست چرا که آنها صداقت ندارند و شما جوانان به خاطر اینکه پاک تر هستید و هنوز آنچنان درگیر زندگی دنیا نشده و نیروی آینده ساز هستید باید اسلام را از اصل آن دریافت کنید نه آنچه به شما نشان می دهند.

شیخ الاسلام در ادامه با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری اظهار کرد: حضرت آقا نامه را از حادثه ای که برای غرب ملموس است شروع می کند و آن حادثه تلخ تروریستی فرانسه است و می فرماید ما احساس شما را می فهمیم و با شما همراه هستیم چرا که این مسئله سر ما هم آمده لذا برای جلوگیری از آن باید دست به دست هم داده و چاره اندیشی کنیم و در جای دیگر می فرمایند این حرکت که شما را رنج می دهد و ما با آن همدردی می کنیم به صورت گسترده تر، طولانی تر و عمیق تر به سر ما آمده است.

مشاور امور بین الملل مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در ادامه به امنیت غربی ها در خانه هایشان با وجود گروه های تروریستی در شهر اشاره می کند و می فرماید این امنیت در خانه های فلسطینی ها نیز پیدا نمی شود که مردان جلوی چشم زنان و فرزندانشان دستگیر شده و یا کشته می شود و این مسئله مهمی است که ایشان می خواهد بگوید تروریست هایی که امروز به اروپا حمله کرده اند از جهان اسلام نیستند و نباید حرف سران غرب را در این باره پذیرفت چرا که آمریکا و اسرائیل خود نقش اساسی در تسلیح داعش دارند.

هشدار رهبری به عضوگیری داعش از جوامع مسلمان اروپایی در صورت تحت فشار قرار گرفتن از سوی دولت های غربی

وی اضافه کرد: در پایان این نامه، حضرت آقا تلاش می کند از جوامع مسلمان در اروپا حمایت کرده و این هشدار را بدهد که تحت فشار قرار دادن این گروه های مسلمان از سوی غرب ممکن است باعث شود افرادی از میان آنها به سمت داعش کشیده شوند و نباید آنها را به خاطر کاری که خود کرده است مؤاخذه کند.

شیخ الاسلام در ادامه با تأکید بر اینکه پیروان دین رحمت الهی نباید مورد تهاجم قرار گیرند، عنوان کرد: غرب نباید اشتباهاتی که موقع صنعتی شدن اروپا مرتکب شد تکرار کند و با ظلم علیه عده ای باعث شود حرکتی تروریستی علیه خود صورت گیرد.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه پرخاشگری، خشونت و بی بندوباری اخلاقی را از اهم نکات مورد تأکید رهبری در نامه ایشان به جوانان غربی عنوان و بیان کرد: این صفات زاییده غرب است و چون ما این عوامل را قبول نداریم آنها ما را متهم می کنند که جلوی ارزش های تمدنی غرب ایستاده ایم و مخالف با پیشرفت تمدن هستیم در حالی که ابتذال و معناگریزی در فرهنگ ما نیست و چه بسا فرهنگی که غرب می خواهد به ما تحمیل کند تهاجم نرم و خاموش است.

وی افزود: تحمیل فرهنگی غرب به انواع مختلف اجازه نمی دهد فرهنگ های محلی رشد کند و این به خودی خود یک جنایت بزرگ در سطح بشریت است چرا که اگر خرده فرهنگ ها رشد کنند به تمدن و رشد ارزش ها در جهان کمک می کند.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با طرح این سوار که چرا داعش در اروپا دنباله روهایی پیدا می کند، خاطرنشان کرد: این زمینه از قبل ایجاد شده است و افراد تنها با یک یا دو سفر به منطقه نمی توانند مسخ شوند تا هموطن خود را به گلوله ببندد از این رو ما دیپلماسی غربی که خود تحت فشار آمریکا بوده و منفعت گراست قبول نداشته و تلاش می کنیم ارتباط خود را با ملت های جهان برقرار کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، اسلام، اسلام هراسی، انقلاب اسلامی، بنیان تفکر اسلامی، جوانان غربی، داعش، دنیای غرب، فرهنگ و تمدن، مردم سالاری، مقام معظم رهبری، مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای، نشست تحلیلی بر روند شکل گیری داعش و پیامدهای منطقه ای آن