قربانی خبر داد:

تلاش نمایندگان برای رایگان کردن تحصیلات دانشگاهی معلولان در کشور

رئیس کمیسیون مشترک بررسی لایحه اصلاح قانون جامع معلولان کشور، از تلاش این کمیسیون برای رایگان کردن تحصیلات دانشگاهی معلولان در کشور خبر داد.

خانه ملت؛ محمد حسین قربانی درباره جلسات کمیسیون مشترک اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان، افزود: این کمیسیون مشترک بین دولت و مجلس تشکیل شده تا به بررسی لایحه اصلاح قانون جامع معلولان کشور بپردازد و در این کمیسیون نمایندگانی از کمیسیون های امنیت ملی، عمران، اجتماعی، قضایی و حقوقی، اقتصادی و برنامه و بودجه حضور دارند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای آنکه این لایحه را با نظر همه NGO ها، کانون های حمایت از معلولان و فراکسیون حمایت از معلولان بررسی کنیم نشست های مختلفی را برگزار کردیم تا این لایحه را به صورت جامع تقدیم صحن علنی مجلس کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اقدامات خوبی اعم از طبقه بندی معولان به سطوح مختلف، تحصیل رایگان معلولان برای تمام مقاطع، استفاده رایگان از قطار، هواپیما و حمل و نقل، همگام کردن همه دستگاه ها و سازمان هایی که در صدور پرونده نقش دارند مانند شهرداری ها، دهیاری ها، بخشداری ها که الگوی ساخت برای معلولان را بتوانند رعایت کنند، مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در تلاش هستیم تا طی دو هفته آینده کمیسیون مذکور بتواند کار خود را به اتمام رساند و این لایحه را تعیین تکلیف کند.

قربانی با یادآوری نشست روز گذشته کمیسیون مشترک، افزود: این لایحه دارای 25ماده است که تاکنون 8 ماده آن مورد بررسی قرار گرفت که بحث تحصیلات رایگان برای معلولان مورد بحث و بررسی قرار گرفت به گونه ای در همه دانشگاه ها، مقاطع مربوط به وزارتخانه های بهداشت و علوم و حتی فنی حرفه ای های وزارت رفاه تسهیلاتی درنظر گرفته می شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخشداریها، بهداشت، دانشگاه فنی وحرفه ای، سازمان فنی و حرفه ای، صحن علنی، فراکسیون حمایت از معلولان، لایحه حمایت از حقوق معلولان، مجلس نهم، معلولان، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون مشترک