حقیقت پور:

افزایش امنیت منطقه با برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و عمان

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای با بیان اینکه برگزاری رزمایش مشترک ایران و عمان سبب افزایش ظرفیت های امنیتی منطقه می شود، گفت: این رزمایش سبب تحکیم روابط ایران و عمان خواهد شد.

خانه ملت؛ منصور حقیقت پور در خصوص برگزاری رزمایش مشترک نیروی دریایی ایران و عمان در تنگه هرمز در هفته جاری، اظهار داشت: سابق بر این هم این نوع مراودات و تمرینات دسته جمعی بین نیروی دریایی ایران و سایر کشورهای منطقه وجود داشته است که موضوع ارزشمندی است.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این رزمایش بسیار مفید است و سبب می شود که ایران ظرفیت های امنیتی منطقه را بالا ببرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای با اشاره به روابط نظامی ایران و عمان، متذکر شد: روابط نظامی با کشورهای همسایه مانند عمان بسیار خوب است و این رزمایش سبب تحکیم روابط ایران و عمان خواهد شد.

حقیقت پور با اشاره به گسترش روابط نظامی بین نیروی دریایی ایران و عمان، گفت: در دیپلماسی دفاعی تبادل تجربه و دستورالعمل ها، دانشجو و شرکت در مانورها معمول است.

وی با بیان اینکه امیدوارم بقیه کشورهای منطقه نیز به این همکاری ها افزوده شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمان یکی از کشورهای متحد با ایران است، اینگونه روابط بسیار لازم است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه دفاعی، بودجه دفاعی کشور، دریای عمان، رزمایش، رزمایش ارتش، عمان، کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی