گروسی مطرح کرد:

شناسایی بازارهای صادراتی برای کالاهای انبار شده مانند سیمان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رکود باعث تعطیلی پروژه ها و انباشته کالاها در انبارها شده است، گفت: کارخانه ها درحال ورشکستگی هستند و در زمان رونق آیا باید سیمان مورد نیاز کشور را وارد کنیم.

خانه ملت؛ حسین گروسی در مورد انباشته شدن سیمان در کارخانه ها، گفت: برای حل این مشکل ابتدا باید بازار صادراتی را هدف قرار دهیم؛ زیرا در داخل کشور پروژه های عمرانی کشور رونق لازم را ندارد.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی افزود: رکود اقتصادی کشور باعث شد رونق در ساخت و ساز کم شود و به همین دلیل باید برنامه‌ریزی و شناسای شود که می توان سیمان را به کجا صادرکرد.

وی ادامه داد: محصولاتی دیگری مانند سیمان که کالای تولید شده در انبار انباشته شده نیز وجود دارد که نمونه آن فرش دستباف، کاشی و سرامیک و ... که تولیدات آنها در انبارها دپو شده است.

رکود باعث انباشته شدن کالاها در انبارها شده است

گروسی با بیان اینکه رکود باعث انباشته شدند کالاها در انبارها شده است، بیان کرد: هم اکنون صنعت ساختمان و راه سازی و بسیاری از پروژه‌هایی که سیمان مصرف می کنند، تعطیل شده است و طبیعی است که سیمان در کارخانجات انبار می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وضعیت کنونی رسالت برخی از دستگاه ها مانند وزارت اقتصاد و خارجه را بیشتر می کند که بازارهای صادراتی را هدف بگیرند.

وی در مورد وظیفه دولت در این خصوص گفت: اگر این کارخانجات ورشکسته شده و از رده تولید خارج شوند، باید سیمان مورد نیاز را چگونه تأمین کنیم، آیا باید آن روز سیمان وارد کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیکار شدن کارگران را به دلیل انباشت و ورشکستگی کارخانه ها عنوان و اظهار کرد: دولت باید الان مدیریت کرده و کمک‌های اورژانسی به این صنعت کند و از سوی دیگر دستگاه های دیگر و رایزنان خارجی کشور برای صادرات حرکت و اقدام کنند؛ چراکه می توان بازارها را با 15 کشوری که مرز مشترک داریم برای صادرات شناسایی کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون صنایع و معادن، انرژی و صنعت، بهبود اقتصادی، بودجه پروژه های عمرانی، توسعه صادرات، حجم صادرات، خروج از رکود اقتصادی، رکود اقتصادی، صادرات، فراکسیون صنایع دستی، مرز، هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، پروژه های عمرانی، کارخانجات، کارخانه، کمیسیون صنایع، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس