نظری مهر با یادآوری تذکر شفاهی رئیس جمهور به تأمین اجتماعی؛

شفافیت مالی تأمین اجتماعی در پی واریز حق بیمه افراد به حسابی جداگانه

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با راه اندازی حساب در تأمین اجتماعی برای واریز حق بیمه افراد، کارگران به حق و حقوق خود می رسند، گفت: متأسفانه تاکنون شاهد هزینه این حق بیمه در شستا بودیم به گونه ای که از کنار این سرمایه گذاری ها سودهای کلانی به دست می آمد اما محل مصرف آن مشخص نبود.

خانه ملت؛ محمدجواد نظری‌مهر درباره تذکر شفاهی رئیس‌جمهور به تأمین اجتماعی مبنی بر آنکه با حق بیمه مردم هیچ هزینه‌ای جز درمان صورت نگیرد، افزود: این باعث خوشحالی است که بعد از سالیان سال نحوه هزینه کرد حق بیمه مردم به طور شایسته ای مشخص خواهد شد و بدون شک این اقدام را می توان گام مثبتی در حوزه سلامت دانست.

نماینده مردم بندرگز، بندرترکمن و کردکوی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته پول‌هایی که تأمین اجتماعی از حق بیمه افراد جمع آوری می‌کرد در حوزه های دیگر هزینه می‌شد در حالی که اگر بر اساس صحبت‌های رئیس‌جمهور حسابی برای واریز حق بیمه مردم راه ‌ندازی شود چگونگی هزینه این حق بیمه مشخص خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون شاهد بودیم که این حق بیمه در شستا و فعالیت‌های اقتصادی هزینه می شد که از کنار این سرمایه گذاری ها سودهای کلانی نیز به دست می‌آمد اما در این میان حق کارگر بود که تضعیف می شد.

نظری مهر با بیان اینکه با راه‌اندازی حساب در تأمین اجتماعی برای واریز حق بیمه افراد و هزینه آن تنها برای درمان بیمه شدگان، کارگران به حق و حقوق خود می‌رسند، تأکید کرد: این تذکر رئیس جمهور در نتیجه پیگیری های وزیر بهداشت شکل گرفت.

وی با یادآوری پیگیری‌های نمایندگان در مجلس از مسئولان تأمین اجتماعی درباره نحوه هزینه کرد حق بیمه افراد، گفت: تاکنون پاسخ شفافی در مورد ابهامات نمایندگان ارائه نشده است.

وی یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی مطالبات مراکز درمانی را با تأخیر 8 الی 9 ماهه پرداخت می کند و این مبالغ را در بانک ها سرمایه گذاری کرده و از سود میلیاردی این پول ها فعالیت های خود را انجام می دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با تعیین تکلیف حق بیمه افراد در تأمین اجتماعی، بیمه موظف به پرداخت مطالبات وزارت بهداشت می‌شود و این وزارتخانه نیز می تواند بدهی های خود را به پزشکان بپردازد که در این شرایط پزشک نیز هیچ گاه سمت دریافت زیرمیزی نمی رود و این سیکل معیوب از میان خواهد رفت.

به گزارش خانه ملت؛ شب گذشته وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی گفت: رئیس‌جمهور هفته پیش به طور شفاهی درباره بیمه تأمین اجتماعی دستوری دادند که طبق آن این سازمان حق بیمه‌ای را که دریافت می‌کند باید به حسابی بریزد که هیچ هزینه‌ای به جز درمان مردم از آن صورت نگیرد. در مورد ساخت بیمارستان‌ها نیز معتقد بودند چون برای سازمان تبدیل به سرمایه می‌شوند، بیمه نیست، بنابراین بیمه حق تصرف بخش درمانی را ندارد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیمارستان، بیمارستان ها، تأمین اجتماعی، تامین اجتماعی، حق بیمه، حق بیمه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، قانون تامین اجتماعی، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، وزیر بهداشت، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس