خانمحمدی خرمی:

مجلس پیگیر چرایی افزایش قیمت لوازم خانگی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد هیچ افزایش قیمتی نمی تواند اثر مثبتی بر کشور داشته باشد، افزود: در صورتی که افزایش قیمت لوازم خانگی با شکایت مردم همراه باشد کمیسیون صنایع و معادن مجلس با دعوت از مسئولان مربوطه به بررسی موضوع خواهد پرداخت.

خانه ملت؛ محمدرضا خانمحمدی‌خرمی، با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر افزایش 6 تا 8 درصدی نرخ لوازم خانگی،گفت: هر نوع تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها باید با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور اتخاذ شود.

نماینده مردم خرمدره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد هیچ افزایش قیمتی نمی‌تواند اثر مثبتی بر کشور داشته باشد،افزود: درحال حاضر ایجاد رونق اقتصادی بیش از هر اقدام دیگری برای کشور ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش قیمت لوازم خانگی به بهانه رشد قیمت تولید منطقی نیست،تصریح کرد: دولت باید راهکاری دقیق برای قیمت لوازم خانگی با توجه به کاهش قدرت خرید مردم درنظر بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه به تولید می‌تواند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد،گفت: افزایش قیمت باید با ارزش افزوده کالا همراه شود؛درغیر این صورت خود عاملی برای فرورفتن بیشتر در رکود و تورم خواهد شد.


وضعیت اقتصادی کنونی کشور به سخت شدن شرایط زندگی مردم منجر شده است

خانمحمدی‌خرمی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کنونی کشور به سخت شدن شرایط زندگی مردم منجر شده است،افزود: دولت باید با حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده خود عاملی برای به حرکت درآمدن اقتصاد باشد.

وی ادامه داد:به طورحتم راهکار مقابله با مصرف‌گرایی افزایش قیمت‌ها بدون درنظر گرفتن توان اقتصادی مردم نیست.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،از مخالفت مجلس با افزایش قیمت‌ها خبر دا و گفت:در صورتی که افزایش قیمت لوازم خانگی با شکایت مردم همراه باشد،کمیسیون صنایع و معادن مجلس با دعوت از مسئولان مربوطه به بررسی موضوع خواهد پرداخت.

برچسب ها

اخبار برگزیده