فیاضی با اشاره به دستورکار هفته جاری مطرح کرد:

تلاش برای رفع ابهام از نحوه پذیرش دانشجویان بورسیه خارج از کشور

رسیدگی به مشکلات بازنشستگان آموزش و پرورش، رفع ابهام از نحوه پذیرش دانشجویان بورسیه خارج از کشور و بررسی لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی از جمله دستورکارهای کمیسیون آموزش مجلس در هفته جاری است.

خانه ملت؛ عبدالوحید فیاضی به دستور کار هفته جاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد و گفت: مشکلات بازنشستگان آموزش و پرورش علیرغم جلسات متعدد با مسئولان مربوطه وزارتخانه ادامه دارد؛ از این رو قرار است روز یکشنبه (27 دی ماه) کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات جلسه مفصلی برای تصمیم گیری در این خصوص بگذارد و گزارش آن را به کمیسیون ارائه کند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه به دستور کار بعدی روز یکشنبه این کمیسیون اشاره و بیان کرد: معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه مهمان جلسه خواهد بود تا در خصوص نحوه پذیرش دانشجویان بورسیه خارج از کشور گزارشی ارائه کند.

وی افزود: پیش از این بنا بر گزارش های واصله به کمیسیون، ابهاماتی در نحوه پذیرش این دست از دانشجویان وجود داشت که برای شفاف سازی آن از مسئولان مربوطه دعوت به عمل آوردیم.

فیاضی اضافه کرد: در ادامه، آغاز بررسی لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را در دست داریم که برای تصحیح ساختاربندی مدارس غیردولتی لازم است.

وی در ادامه به دستور کار کمیسیون در روز دوشنبه (28 دی ماه) اشاره کرد و افزود: در جلسه روز دوشنبه بعد از بررسی ادامه لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، اعضای کمیسیون به بازدید از دانشگاه صنعت نفت خواهند رفت تا از نزدیک با نحوه آموزش و پژوهش در این مرکز آشنا شده و در خصوص مشکلات موجود با مسئولان مربوطه صحبت کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: روز سه شنبه (29 دی ماه) نیز هیأت رئیسه کمیسیون و کارگروه آموزش های مهارتی پیرامون مسائل روز و مسائلی درباره برنامه ششم و بودجه 95 جلسه برگزار خواهند کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اعزام دانشجو به خارج از کشور، بازنشستگان، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، بودجه 95 کل کشور، بودجه آموزش و پرورش، بورسیه های خارج از کشور، دانشجویان، قانون تأسیس و اداره مدارس، وزارت علوم، کمیسیون آموزش