قائیدرحمت در حاشیه جشنواره سی وچهارم فیلم فجر:

اکران هم زمان استانی فیلم های جشنواره فجر، فرصتی برای تمرکززدایی

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس معتقد است پخش هم زمان ویدئوکنفرانسی نشست های تخصصی برج میلاد برای استان ها باعث پرورش بازیگران شهرستانی می شود.

خانه ملت؛ عباس قائیدرحمت با بیان اینکه اکران همزمان فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان‌ها باعث جذب مخاطب سینمایی می‌شود، گفت: نمایش هم‌زمان باعث می‌شود نوعی هماهنگی در جامعه ایجاد شده و مردم در استان‌های دیگر دچار احساس تبعیض بین خود و ساکنین پایتخت نشوند، همچنین می‌توان در کنار اکران فیلم‌ها نشست‌های تخصصی و خبری برج میلاد را به صورت ویدئوکنفرانس در استان‌ها پخش کرد.

ضرورت نظرسنجی از بازیگران و منتقدان شهرستانی در روند داوری جشنواره فیلم فجر

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برگزاری علمی و تخصصی نشست‌ها و کارگروه‌ها جنب جشنواره فیلم فجر در استان‌ها در پرورش بازیگران و هنرمندان شهرستانی بسیار مؤثر است.

وی افزود: همچنین می‌توان از سامانه پیامکی برای استفاده از نقطه نظرات هنرمندان و منتقدان استانی برای بررسی فیلم‌های حاضر در رقابت استفاده کرد و از این طریق به نوعی مشارکت عمومی و استفاده از خرد جمعی را در داوری‌ها ایجاد کرد.

قائیدرحمت در ادامه به ضرورت فعال‌سازی سینماها در سراسر کشور اشاره و بیان کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر هم‌زمان با پایتخت، در شهرستان‌ها حال و هوای خوبی به سینماها می‌دهد و باعث می‌شود سینماهایی که در طول سال با صندلی خالی کار می‌کردند و درآمد چندانی نداشتند، احیا شوند.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی با حضور بازیگران در استان‌ها

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه تأکید کرد: بهتر است کارگاه‌های نقد و بررسی در هر استانی به صورت مجزا برگزار شود و حتی مهمانانی از تهران شامل منتقدان خبره و بازیگران حاضر در فیلم‌های رقابت‌کننده داشته باشند.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حضور بازیگران حاضر در فیلم‌ها در شهرستان‌ها موجب ایجاد هیجان مثبتی در بین مردم، مخاطبان و بازیگران شهرستانی می‌شود همچنین برگزاری جشنواره صرفاً در پایتخت نخواهد بود و تمرکززدایی می‌شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جشنواره، هنر، کمیسیون اجتماعی