خبر

مسیر شما: اخبار تقویت بنیه دفاعی و برنامه های موشکی قابل معامله نیست
تقویت بنیه دفاعی و برنامه های موشکی قابل معامله نیست

قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران تقویت بنیه دفاعی است، گفت: تقویت بنیه دفاعی و برنامه های موشکی ما مسئله داخلی است و قابل معامله نیست.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر جواد جهانگیرزاده در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران تقویت بنیه دفاعی است گفت: باید به سمت توسعه در این زمینه باشیم و برنامه های موشکی نیز یکی از عوامل بازدارنده خطرات و تهدیدات خارجی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویت بنیه دفاعی و برنامه های موشکی ما مسئله داخلی است و قابل معامله نیست.

وی برنامه های موشکی و دفاعی ایران را بازدارنده دانست و تصریح کرد: تاریخ جمهوری اسلامی ایران و نظام سیاسی کشور ما نشان داده که هیچ وقت متجاوز نبوده و نخواهیم بود و تقویت بنیه دفاعی کشورمان برای دفاع از خود و خطرات پیرامونی است.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار داشت: روند مسایل امنیتی در منطقه نشان دهنده این است که شرایط بشدت در حال دگرگونی است و قدرت های منطقه ای و بین المللی تلاش می کنند شرایط منطقه را بهم بزنند،به همین دلیل در این شرایط باید به تقویت توان دفاعی خود توجه بیشتری داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای تقویت برنامه های دفاعی خود از کشوری اجازه نمی گیریم ادامه داد: هر کشوری باید اقتدار لازم را برای دفاع از خود داشته باشد.

نظر شما