محمدی در نطق میان دستور:

اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات اقتصادی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه تنها راه حل مشکلات اقتصادی تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تقویت تولیدات داخلی است، گفت: در شرایط پسابرجام، تمامی دستگاه ها، سازمان ها و وزارتخانه ها باید براساس جداول مشخص و معین و زمان بندی شده برنامه های عملیاتی خود را ارائه دهند و تا وصول به نتیجه مداوماً مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهند.

خانه ملت؛ داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه 5 بهمن ماه) نطق میان دستور خود را قرائت کرد، که متن آن به شرح ذیل است:

پیشاپیش حلول ایام الله دهه مبارک فجر را به عموم هم میهنان عزیز و به ویژه مردم شریف و مهربان و بزرگوار قزوین، آبیک و البرز و سایر شهرستان های استان تبریک م تهنیت عرض می کنم.امروز در آستانه ورود به سال جدید کشور با مشکلات عدیده ای روبرو است.

فشار گرانی و کاهش قدرت خرید مردم به لحاظ افزایش هزینه ها خصوصاً هزینه آب و برق و گاز و کاهش درآمدها و پایین بودن حقوق کارمندان خدوم و نجیب و پایین بودن حداقل حقوق کارگران صبور و زحمتکش و بازنشستگان ارزنده به ستوه آمده. خیل عظیم جوانان جویای کار و تحصیلکردگان بیکار که طاقت آنها را طاق کرده است.

افزایش غیرقابل تحمل مالیات ها که در شرایط سخت رکودی موجب شده اصناف و کسبه شریف مغازه ها و محل کسبشان در معرف تعطیلی قرار بگیرد. تهدید جدی استحکام و بنیان خانواده ها به خاطر مشکلات معیشتی، اینها همه مشکلاتی است که مردم انتظار دارند دولت و تمامی قوا نسبت به حل آن اهتمام جدی ورزند و از همه ظرفیت های موجود استفاده بهینه کنند و همه ما مسئولیم در برابر این دردها و مشکلات و در پیشگاه خداوند متعال

اکنون که با شکیبایی و مقاومت جانانه و ستودنی مردم و تدابیر داهیانه و تیزبینی مقام معظم رهبری و درایت و عقلانیت دولت و تلاش های تحسین برانگیز دستگاه دیپلماسی کشور، برجام به فرجام رسید و وزارت امور خارجه در این خصوص وظیفه خود را به خوبی انجام داد.

اینجانب وظیفه خطیر و سنگینی برعهده وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان میراث فرهنگی و در یک جمله تیم اقتصادی دولت است که با تدوین برنامه مؤثر زمان مند رقابتی سنجیده و اندازه گیری به نحوی ایفای وظیفه کند که خروجی و برون داد آن منتهی به بهبود فضای کسب و کار، ارتقای وضعی معیشتی و قدرت خرید مردم گردیده و تغییر و بهبود وضعیت برای آحاد جامعه مشهود و ملموس باشد. بدیهی است در طی این مسیر سخت باید همه قوا در سال همدلی و همزبانی صمیمانه دولت را یاری دهند. و بی گمان تنها راه برون رفت از مشکلات همان راهکار ارزنده مقام معظم رهبری یعنی تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تقویت سرمایه و تولیدات داخلی است.

فلذا تمامی دستگاه ها، سازمان ها و وزارتخانه ها باید براساس جداول مشخص و معین و زمان بندی شده برنامه های عملیاتی خود را ارائه دهند و تا وصول به نتیجه مداوماً مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهند تا نهایتاً باری از دوش مردم برداریم و التیامی بر دردها و رنج های آنان باشیم.

اما نکته بعد اکنون که در لایحه بودجه تقدیمی، بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رضد قابل ملاحظه 8/31 درصدی داشته انتظار دارم در راستای توجه به مسائل فرهنگی که زیربنای تمامی رشدها و توسعه هاست، عنایت ویژه مبذول شده و نسبت به تکمیل تنها تالار شهر قزوین و ارتقای فضاهای فرهنگی به قید فوریت عمل شود .

با توجه به افزایش 54 درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان نیز توقع جدی دارم که این وزارتخانه در راستای افزایش فضاهای ورزشی استان قزوین به ویژه فضاهای اختصاصی برای بانوان مظلوم اقدام قاطع به عمل آورد چرا که فضاهای ورزشی استان، از میانگین کشور کمتر است و باید جبران مافات شود و تقویت بودجه هیئت های ورزشی نیز از تقاضاهای بحق استان است و در ارتباط با جوانان نیز باید از حیث توجه به مسائل فرهنگی جوانان، اشتغال، ازدواج و مسکن آنان اهتمام فوق العاده به خرج داده شود تا جوانان عزیز، شاهد باشند که توجه به آنها تنها در حرف نیست و عملاً نیز مورد عنایت مسئولان هستند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اقتصاد مقاومتی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بودجه وزارت امور خارجه، تحصیل کردگان، تحقق اقتصاد مقاومتی، تسهیل ازدواج، تولید داخلی، وزارت تعاون، وزارت صنعت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش، وزارت ورزش و جوانان