چهاردولی:

راه اندازی قطار جاده ابریشم کاهش هزینه های ترانزیت کالا را به دنبال دارد

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان راه اندازی قطار جاده ابریشم، کاهش هزینه های ترانزیت کالا را به دنبال دارد، گفت: چین می تواند شریک خوب تجاری برای ایران باشد.

علی نعمت چهاردولی در گفت وگو با خانه ملت با بیان اینکه زمانی راه ابریشم مهمترین راه تجاری ایران-چین و شرق دور بود، گفت: این راه یکی از مسیرهای استراتژیک کشور از گذشته تا به امروز بوده است، اما دلایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی سبب تعدیل این مسیر شد و فعالیت و جنب و جوش خود را از دست داد.

رونق جاده ابریشم زمینه ساز افزایش مبادلات و جایگاه ایران اسلامی در سطح منطقه

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سطح مبادلات ایران و چین درحال حاضر بیش از حد معمول است، افزود: کشور چین از لحاظ سیاسی و اقتصادی می تواند شریک خوبی برای ایران باشد و فعال سازی جاده ابریشم علاوه بر ایران به سود کشورهایی که در مسیر جاده قرار گرفته اند، است.

چهاردولی با بیان اینکه با رونق این مسیر زمینه ساز افزایش مبادلات و افزایش جایگاه ایران اسلامی در سطح منطقه خواهد شد، ادامه داد: البته نباید تمام توان روی یک مسیر گذاشته شود، بلکه ما باید روابط اقتصادی، سیاسی و تجاری خود را با تمام کشورهای دنیا گسترش دهیم.

وی با اشاره به سفر هیئت های فعال اقتصادی بین ایران و چین اظهار داشت: جاده ابریشم می تواند سبب پویایی اقصاد کشور، افزایش صادرات کالاهای تولیدی، معرفی کالاهای ایرانی و زمینه ساز کاهش هزینه های ترانزیت کالا شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران باید از این مسیر به عنوان یک کشور فعال، حداکثر استفاده را بکند./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، تجارت، تجارت آزاد، ترانزیت، توسعه صادرات، صادرات، فضای مبادلات، مبادلات تجاری، مسیر ترانزیت، کمیسیون عمران