علیپور مطرح کرد:

اختصاص ۵ هزار میلیاردتومان برای توسعه مترو در لایحه بودجه ۹۵

نائب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه مترو در لایحه بودجه ۹۵ خبر داد و گفت: این مبلغ از محل صندوق توسعه ملی و از طریق فروش اوراق مشارکت تأمین خواهد شد.

خانه‌ملت؛ کمال علیپور خنکداری در توضیح پرداخت بدهی دولت به شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل ریلی (مترو)، گفت: 2 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 94 برای مترو اختصاص داده شد که مسئولان شهرداری گفته‌اند از این میزان هیچ مبلغی پرداخت نشده است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 95 از اوراق مشارکت و صندوق توسعه ملی برای حمل و نقل ریلی، زمینی و زیرساختی کشور منابع قابل توجهی اختصاص داده شده است.

علیپور خنکداری افزود: در لایحه بودجه سال 95 برای کل مجموعه ریلی کشور 10 هزار میلیارد تومان و برای شهرداری ها و حمل و نقل ریلی این مجموعه 5 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته که از این مبالغ 20 درصد از صندوق توسعه ملی و مابقی از طریق فروش اوراق مشارکت وصول خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه در بودجه سال آینده دولت پرداخت سهم 50 درصدی خود در توسعه مترو را تضمین کرده است، گفت: پیش از این به دلیل عدم تضمین دولت سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذری در بخش حمل و نقل ریلی نداشتند اما با تضمین دولت اتفاق بزرگی در این حوزه رخ خواهد داد.

نائب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، گفت: در بودجه سال گذشته حدود 50 هزار میلیارد برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده بود که از این میزان 18 هزار میلیارد تخصیص یافت در واقع ارقام بودجه به طور واقعی در نظر گرفته نمی‌شد و به میزان مصوب تخصیص پیدا نکرده است منتهی در لایحه بودجه سال آینده دولت وصول سهم خود را برای حمل و نقل ریلی تضمین کرده است./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، توسعه مترو، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل ریلی از منظر زیست محیطی، فراکسیون مدیریت شهری و روستایی، مترو، نشست فراکسیون مدیریت شهری و روستایی