رجایی باغ سیائی تأکید کرد:

قبضه بازارهای خارجی با تولید و عرضه کالاهای باکیفیت ایرانی

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن صادرات فرش و زعفران به آمریکا، گفت: بستن مبادی ورودی و باز کردن باب صادرات کشور می تواند شاخص های اقتصادی را رشد دهد.

خانه ملت؛ محمد رجایی باغ سیایی با مثبت ارزیابی کردن صادرات فرش و زعفران به آمریکا، گفت: استفاده از ظرفیت های کشور برای ارزآوری با هدف جذب بازارهای بین المللی عواید بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم گناباد و بجستان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمریکا و کشور های اروپایی بازار خوبی برای فروش محصولات ایرانی است، تصریح کرد: تسری صادرات به تمامی محصولات ایرانی نوید اقتصادی پویا را می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه رشد دامنه صادرات در کشور نشان دهنده نزدیک شدن به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی است، افزود: بستن مبادی ورودی و بازکردن باب صادرات برای کشور می تواند شاخص های اقتصادی را رشد دهد.

جهش اقتصادی با رشد صادرات/ فرش و زعفران دو محصول صادراتی متأثر از مبادلات سیاسی و‎ ‎اقتصادی ‏کشور‌هاست

وی با بیان اینکه امید است شرایط کشور از حیث صادرات کالاها و محصولات مختلف با جهشی مناسب همراه باشد، گفت: تولید محصول و کالای با کیفیت شرط ماندگاری در بازارهای بین المللی بوده که توان رقابت را نیز برای ما به ارمغان خواهد آورد.

رجایی باغ سیایی با تأکید بر اینکه فرش و زعفران از جمله محصولات صادراتی و متأثر از مبادلات سیاسی و‎ ‎اقتصادی ‏کشور‌هاست، تصریح کرد: در صورتی که در زمینه صادرات این دو محصول موفق عمل کنیم، می توانیم از این تجربه مثبت در راستای عرضه سایر محصولات و کالاها به بازارهای بین اللمللی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای رونق در اقتصاد باید دست به افزایش تولید ملی با کیفیت زده و به جذب بازارهای بین المللی اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، کاهش واردات و افزایش صادرات را دو کلید موفقیت اقتصاد برشمرد و تصریح کرد: تا زمانی که تحقق اقتصاد مقاومتی و فرامین مقام معظم رهبری بدون توجه در جامعه رها شود، توفیقی در اقتصاد رخ نخواهد داد.

وی یادآورشد: بالابردن بهره وری و کاهش قیمت، از مؤلفه های ضروری برای بهبود شرایط کشور از حیث تولید است که باید بیش از پیش مدنظر مسئولان قرار بگیرد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: صادارت فرش و زعفران از جمله کالاهای غیرنفتی بوده که اوج گیری صادرات آن و سایر محصولات می تواند وابستگی به نفت را نیز کاهش دهد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، توسعه صادرات، صادرات، صادرات فله ای زعفران، فرش، فرش ایرانی