گروسی مطرح کرد:

برگزاری تورنمنت های جهانی در کشور، فرصتی برای توسعه توریسم ورزشی

عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی، نه تنها فرصتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری فراهم می کند بلکه ضمن نمایش اقتدار ایران در بحث امنیت، تلاشی برای توسعه توریسم ورزشی خواهد بود.

خانه ملت؛ حسین گروسی با ابراز امیدواری از توسعه اقتصادی و گردشگری به دنبال برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی در جزیره کیش، گفت: از طرفی کیش موقعیت مناسبی برای برگزاری مسابقات ورزشی ساحلی دارد و از سوی دیگر موقعیت ویژه این جزیره به لحاظ اقتصادی می‌تواند به توسعه توریسم ورزشی کمک کند.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزبانی مسابقات جهانی والیبال ساحلی از دو بعد مورد اهمیت است، عنوان کرد: اولا این مسأله نشان از وجود امنیت در کشور ما دارد چنانچه هفته گذشته نیز برگزاری بازی های آسیایی کونگ‌فو در قصرشیرین، اقتدار ایران در بحث امنیت را به نمایش گذاشت.
نشت خبری حسین گروسی با اصحاب رسانه شهریار

وی افزود: از طرف دیگر این حضور بین‌المللی باعث معرفی شدن جزیره کیش می‌شود؛ همچنان که برگزاری بازی‌های بین‌المللی در اینچئون کره جنوبی، علیرغم آنکه امکانات بهتری در سئول وجود داشت، باعث شد که شهری که کسی اسمی از آن نشنیده بود اینچنین معروف شود.

گروسی ادامه داد: از سوی دیگر حضور زنان و خانواده‌ها برای تماشای رقابت‌های تور جهانی والیبال در کیش یک امتیاز برای میزبانی کشورمان محسوب می‌شود و در آینده نزدیک می‌توانیم شاهد برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی دیگر در ایران باشیم.

وی همچنین به ظرفیت های گردشگری کیش اشاره و عنوان کرد: جزیره کیش به لحاظ تاریخی دارای آثار باستانی بوده و به لحاظ اقتصادی دارای بازارهای مناسبی است که می‌توان از این فرصت برای مبادلات بازرگانی و گردشگری استفاده کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است مسئولان گردشگری و ورزشی کشورمان از این فرصت به دست آمده استفاده کنند تا زیرساخت‌های میزبانی برای پذیرایی از مهمانان خارجی و معرفی صنایع دستی و سایر مناطق گردشگری کشور فراهم باشد که همین امر منجر به توسعه گردشگری خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، قرار است تور جهانی والیبال در جزیره کیش و با مجوز تماشای خانوادگی این رقابت‌ها و حضور زنان در محل برگزاری مسابقات برگزار شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، بودجه گردشگری، توریست، توریسم ورزشی، حوزه گردشگری، مسابقات، مسابقات جهانی