خانه ملت از پیشرفت صنعت برق کشور پس از پیروزی انقلاب گزارش می دهد:

جهش صنعت برق پس از انقلاب مثال زدنی است

طلوع فجر انقلاب فرصتی شد تا مناطق محروم و روستایی کشور سرفصل جدید کاری مدیران متعهد باشد تا جایی که برق رسانی به روستاها اولویت کاری مدیران جهادی این صنعت شد.

گروه اقتصادی خانه ملت؛ انقلاب اسلامی ایران سرآغازی برای جهش در صنعت برق رسانی به نقاط مختلف کشور شده به گونه ای که در حال حاضر کمتر منطقه ای در کشور هنوز از نعمت برق و روشنایی بی بهره است.

در سال های اخیر تلاش مسئولان برای هدایت امکانات به تمامی نقاط کشور مثمر ثمر بوده به گونه ای که اکنون کمتر منطقه ای حتی در دورافتاده ترین نقطه کشور از نعمت برق و آب برخوردار است. خوشبختانه بر اساس مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته هر روستایی که به عمران و آبادانی رسیده خود موجب عمران و توسعه کشور شده و معضلات اجتماعی ازجمله مهاجرت، بیکاری، خانه‌به‌دوشی ساکنان و اعتیاد را به خود ندیده است.

حال بعد از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب کارنامه این نظام مقدس در تأمین امکانات رفاهی در مناطق کشور قابل قبول بوده و حتی در بسیاری از حوزه ها از جمله آبرسانی و برق رسانی به نقاط کشور توانسته بهترین توفیقات را به دست بیاورد، به گونه ای که در حال حاضر بسیاری از کشورها مشغول الگوگیری از ما هستند.

باید دانست که تمامی توفیقات حاصله در ایران اسلامی به مدد متخصصان متعهد ایرانی است که بدون هیچ چشم داشتی در راستای ارتقاء جایگاه بین المللی ایران تلاش می کنند.برای درک بیشتر پیشرفت های ایران در حوزه برق رسانی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی گفت وگویی با برخی نمایندگان داشته ایم که در ذیل می خوانید:

انصاری: برق رسانی به شهرها و روستاهای کشور بعد از انقلاب جهشی مثال زدنی داشته است

محمدسعید انصاری نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با خانه ملت با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران منشأ اثر بسیار در حوزه های مختلف برای بهبود جایگاه کشور در دنیا بوده است، گفت: برق رسانی به شهرها و حتی روستاهای دور افتاده کشور بعد از انقلاب با جهشی مثال زدنی همراه بوده به گونه ای که در حال حاضر کمتر جایی بدون برق دیده می شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راه‌سازی، برق‌رسانی، گازرسانی و آب‌رسانی ازجمله اقداماتی بوده که بعد از انقلاب با هدف توسعه روستاها مورد تأکید قرار گرفته است، تصریح کرد: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی توجه مسئولان به رشد و توسعه مناطق با استفاده از امکاناتی که برخورداری از آن حق مسلم افراد بوده، معطوف شد.

کمتر روستایی هنوز در تاریکی به سر می برد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه درحال حاضر سفر به مناطق مختلف کشور تلاشهای شبانه روزی مسئولان نظام برای برق رسانی را نشان می دهد، افزود: به جرئت می توان گفت که با پیروزی انقلاب اسلامی میزان روستاهای دورافتاده ای که درکشور از نعمت برق بی بهره اند به تعداد انگشتان دست نمی رسد.

وی با بیان اینکه پیشرفت علم در برق رسانی به روستاهای کشور بی تأثیر نبوده است، گفت: درحال حاضر بسیاری از شهرهای کشور قادر به تولید برق به عنوان انرژی پاک هستند که این مدیون وجود نیروهای متخصص و جوان ایرانی است.

تحریم ها و جنگ نتوانست صنعت برق را از رشد عقب بنشاند

انصاری با اشاره به اعمال تحریم های گوناگون و همچنین جنگ غیرعادلانه عراق علیه ایران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تصریح کرد: تحریم های اقتصادی، سیاسی و جنگ 8 ساله تحمیلی اغلب تأسیسات صنعت برق را هدف دشمن قرار داد به طوری که پس از پایان جنگ حدود 2200 مگاوات از ظرفیت نیروگاهی خطوط و پست ها آسیب دید که ترمیم آن ها کوششی سخت و شوقی حماسی را طلب می کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جبران خسارت های تحریم و همچنین جنگ جدای از پیشرفت هایی که در حوزه برق رسانی رخ داده، قابل تقدیر است.

حیدری طیب: گازرسانی به روستاها حتی در طول جنگ نیز متوقف نشد

سیدسعید حیدری طیب عضو کمیسیون انرژی مجلس با مثبت ارزیابی کردن کارنامه ایران اسلامی در حوزه برق رسانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: بهترین کار صورت گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما برق رسانی به تمامی نقاط کشور حتی مناطق دور افتاده، مرزی و محروم است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به توفیقات بی نظیر صنعت برق در کشورمان، افزود: شبکه سراسری برق ایران هم اکنون با اتصال به شبکه های برق رسانی کشورهای همجوار در مبادلات انرژی الکتریکی فرامرزی نیز فعال بوده و سهم قابل توجهی در ارزآوری از این طریق دارد.

توفیقات انقلاب در حوزه برقی رسانی و ساخت تجهیزات صنعت برق بسیار است

وی با اشاره به پیشرفت های ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب علاوه بر توفیقات بسیار در حوزه برق رسانی به روستاها و شهرهای مختلف در ساخت تجهیزات و امکانات مورد نیاز صنعت برق نیز موفق عمل کرده است.

حیدری طیب ادامه داد: ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب توانسته حتی به کشورهای دیگر تجهیزات برقی و خدمات مهندسی صادر کند که همه اینها از دست آوردهای عظیم دوران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمتر روستایی در کشور هنوز از نعمت برق بی بهره است،گفت: بیش از 95 درصد روستاهای کشور بعد از انقلاب برق رسانی شده که این تلاش بی وقفه متخصصان ایرانی جای تقدیر و تشکر دارد.

جهش صنعت برق در سالهای تحریم و جنگ مثال زدنی است

حیدری طیب با اشاره به سال های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین سال های جنگ تحمیلی، افزود: در این سالها صنعت برق ایران خود را موظف دید که علاوه بر نگهداری و بهره برداری از تأسیسات موجود، برای حمایت ازمردم و دفاع از پشت جبهه، توسعه‌هـای لازم را نیز چه در امر تولید و انتقا ل و چه در جهت توزیع و خدمت رسانی به مشترکان انجام دهد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی یکی ازمحورهای اساسی فعالیت های صنعت برق، برق رسانی به روستاهای کشور بود که این رسالت تاکنون نتایج بسیار مثبتی به بار آورده است، به طوری که در طی دوران جنگ تحمیلی، با وجود همه دشواری ها، سالانه به طور متوسط بیش از 1800 روستا برق دار شد.

سلطانی: برق رسانی بیش از 98 درصدی به روستاهای کشور پس از انقلاب مثال زدنی است

امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه در دوره کوتاه پس پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 98 درصد روستاهای کشور برق رسانی شده اند، گفت: بسیاری از کشورهای دنیا از جهش صنعت برق ایران در این 37 سال الگوگیری می کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، با تشکر از تلاش مسئولان جهت فراهم آوردن بستر لازم برای برق رسانی به مردم، افزود: خدمات صنعت برق پس از پیروز ی انقلاب را بسیار ارزشمند بوده به گونه ای که اکنون کمتر منطقه ای در کشور از نعمت برق بی بهره است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر ضرورت حمایت از صنعت برق برای جلوگیری از ورشکستگی این صنعت، تصریح کرد: این صنعت همانطور که با تلاش متخصصان ایرانی سعی در رفع محرومیت از کشور کرده حال باید با حمایت مسئولان از دامنه مشکلات مالی رهانده شود.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با وجود تحریم های ظالمانه تاکنون توانسته توفیقات بسیاری در حوزه های مختلف به دست بیاورد، تأکید کرد: اکنون با وجود بسیاری از محدودیت ها ایران توانسته در حوزه برق رسانی و حتی صادرات برق در بین کشورهای منطقه موفق عمل کند.

صنعت برق تاریکی روستاها و شهرها را به روشنایی تبدیل کرد/صادرات برق ارزآوری مناسبی را به همراه دارد

سلطانی با تأکید بر اینکه صنعت برق در کشور ما نیازمند توجه بیشتر برای ارزآوری است، تأکید کرد: توجه به این صنعت همانطور که توانست مناطق مختلف کشور را از تاریکی برهاند می تواند با صادرات برق ارزآوری مناسبی را نیز برای ارتقاء وضعیت اقتصاد به همراه داشته باشد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برکات انقلاب اسلامی در حوزه برق توانسته ماندگاری در روستاها و کاهش محرومیت را رقم بزند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزیابی عملکرد وزارت نیرو (بخش برق)، انرژی، برق، برق رسانی، تحریم های اقتصادی، تحریم های بین المللی، روستاها، صنعت برق، طرح حمایت از صنعت برق کشور، کمیسیون انرژی مجلس، گازرسانی