موسوی لارگانی:

اشتغال زایی و رفع مشکلات معیشتی اولویت کاری مسئولان باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم تسریع در دست یابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: مسئولان دولتی باید با جدیت قوانین اقتصادی مانند قانون رفع موانع تولید را بصورت صحیح اجرایی کنند.

خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با تأکید بر لزوم دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود تأکید داشتند، جنجال های انتخاباتی مسئولان را از اقتصاد غافل نکند که این نشان از اهمیت توجه موضوعات اقتصادی است.

مسئولان مشکلات معیشتی را حل کنند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، انتخابات مختلفی در کشور برگزار شده است؛ اما باید با وجود مهم بودن انتخابات، باید مسئولان وظایف خود را در امور مختلف با دقت اجرا کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تسریع در دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی در خروج از رکود فعلی موجود در اقتصاد کشور بسیار مؤثر است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه مسئولان مشکلات معیشتی را حل کنند، افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر بارها روی توجه به مسائل اقتصادی تأکید شده است، بنابراین دستیابی به اهداف اقتصادی باید اولویت کاری مسئولان قوای سه گانه باشد.

وی افزود: درحال حاضر جمعیت جوان کشور بالا است، بنابراین با تقویت تولید داخلی باید زمینه اشتغالزایی برای نیروی انسانی فراهم شود به دلیل اینکه سرمایه بزرگی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسئولان دولتی باید با جدیت قوانین اقتصادی مانند قانون رفع موانع تولید را اجرایی کنند.

به گزارش خانه ملت؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و جمعی از پرسنل نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی در بحث انتخابات، خطاب به مسئولان چند نکته‌ی مهم بیان کردند که اصلی‌ترین آنها، مشغول نشدن به مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای بود. ایشان افزودند: مسئولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجال‌های روزمره‌‌ی انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به‌ویژه اقتصاد غافل ننماید. این مسئله با همه‌ی اهمیتش مقطعی است و آنچه بعد از چند هفته باقی می‌ماند مسائلی اساسی کشور از جمله مقاوم‌سازی اقتصاد است.

رهبر انقلاب با اشاره‌ مجدد به ظرفیت عظیم نیروی انسانی تحصیل‌کرده و پرانگیزه، ویژگی‌های اقلیمی و منابع و ذخائر طبیعی ایران به مسئولان تأکید کردند: با تکیه بر این سرمایه‌های بی‌نظیر، اقتصاد کشور را به‌گونه‌ای مقاوم کنید که دشمن از فکر فشارهای اقتصادی برای تحمیل خواسته‌هایش منصرف شود. مسئولان با هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید صنعتی و کشاورزی، رونق تولید و حل مشکل رکود، به پیشرفت کشور شتاب دهند تا دشمن بالاجبار بفهمد که تحریم بی‌فایده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری سخنان «ده، ۱۲ساله‌ اخیر خود» به مسئولان درباره‌ ضرورت مقاوم‌سازی درونی اقتصاد افزودند: اگر این هدف تحقق یابد برای اشتغال جوانان، بیکاری، و دیگر مشکلات اقتصادی نیز راه‌حل‌های مناسبی پیدا می‌شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید داخل، تولید داخلی، مشکلات اقتصاد ایران، مشکلات اقتصادی