بائوج لاهوتی:

پسابرجام، دستیابی به افق ۱۴۰۴ در گردشگری را میسر می کند

عضو فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه گردشگری رتبه سوم درآمدزایی در دنیا را داراست، تصریح کرد: پسابرجام، فرصت مناسبی برای دستیابی به افق ۱۴۰۴ در گردشگری ایجاد کرده است.

خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی گفت: گردشگری به عنوان یکی از صنایع درآمدزا و اقتصادی در جهان که در جایگاه سوم دنیا قرار دارد، در سند چشم انداز 1404 هم مورد توجه قرار گرفته است و بر اساس آن میزان گردشگر خارجی ایران باید به 20 میلیون نفر برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: پایه و سکوی گردشگری بر اساس تعاملات و ارتباطات کشورها و مردمان آن با یکدیگر تعریف شده و از آنجا که در شرایط امروز، هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی اداره امور کند، لازم است در تعامل مطلوبی با سایر کشورهای جهان قرار داشته باشد.

این نماینده مجلس توضیح داد: زمانی که تعامل سیاسی با دنیا در شرایط مناسبی قرار داشته باشد، قدرت تأثیرگذاری در مراودات بین المللی و سیاسی را خواهد داشت؛ زیرا تعامل اقتصادی در گرو تعاملات سیاسی است؛ همچنانکه شاهد بودیم به محض آنکه روابط سیاسی دو کشور روسیه و ترکیه دچار تنش شد، فضای اقتصادی و گردشگری آنها نیز از این اتفاق متأثر گشت.

وی با اشاره به اقدام وزارت خارجه برخی کشورها که ایران را کشوری ناامن جلوه داده بودند و به شهروندان خود توصیه هایی مبنی بر عدم سفر انجام می دادند، تصریح کرد: در شرایطی که ناامنی ها به اروپا و کشورهای دیگر کشیده شده است اما ایران توانست به عنوان یکی از امن ترین کشورهای دنیا مطرح باشد؛ این در حالی است که وزارت امور خارجه برخی کشورهای غربی به دنبال آن بودند که ایران را به هر طریقی ناامن جلوه دهد.

بائوج لاهوتی گفت: در حال حاضر و پس از برجام، فرصت مناسبی حاصل شده که ایران راه خود را برای رسیدن به این هدف بزرگ و مسیر طولانی طی کند و البته شرایط به گونه ای است که باید دقت بیشتری شود تا شرایط سخت و جو سازی علیه خود در دنیا را خنثی کنیم.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس بیان کرد: برای رسیدن به افق 1404 در حوزه توریسم و جلب گردشگر خارجی، باید بهبود زیرساخت ها و دستیابی به فاکتورهای اولیه گردشگری استاندارد نیز باید مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بودجه وزارت امور خارجه، بودجه گردشگری، تور های گردشگری، توریست، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری