عارفی مطرح کرد:

خودروهای وارداتی؛ به نام معلولان، به کام دیگران

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت تصحیح فرآیند واگذاری خودروهای مناسب سازی شده معلولان تأکید کرد و خواستار اقدام عاجل وزارت صنعت در این خصوص شد.

 خانه ملت؛ فرج الله عارفی درخصوص عملکرد ضعیف وزارت صنعت نسبت به واگذاری خودروهای معلولان، گفت: دستگاه های اجرایی باید رسیدگی به جامعه معلولان را جدی گرفته و در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار اجرا قرار دهند؛ البته ارائه وسایل به روز و فناوری های جدید به معلولان امری ضروری و حائز اهمیت است و باید وزارت صنعت، معدن و تجارت به نیازهای این قشر توجه کرده و رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان باید وظیفه اجتماعی خود را در راستای تأمین خودروی مناسب سازی شده برای معلولان به درستی انجام دهند؛ تصریح کرد: باید نسبت به خواسته ها و مطالبات معلولان اهتمام ویژه داشت.

برای تأمین خودروهای معلولان باید از خودروهای داخلی استفاده کرد

وی همچنین با بیان اینکه برای تامین خودروهای معلولان بهتر است از خودروهای داخلی استفاده کرد، افزود: مسئولان باید طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی از خودروهای داخلی برای تأمین خودروی معلولان استفاده کنند زیرا حمایت از تولیدکنندگان داخلی برای تامین نیازهای معلولان امری ضروری است.

ضرورت تصحیح فرآیند واگذاری خودروهای مناسب سازی شده معلولان

عارفی در ادامه به لزوم تشدید نظارت ها بر روند واگذاری خودروهای وارداتی معلولان برای جلوگیری از بروز تخلفات اشاره و تصریح کرد: سازمان بهزیستی باید سازوکار مناسب و تمهیدات ویژه را برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی داشته و با تشدید نظارت از بروز تخلفات جلوگیری کند.

نماینده مردم عنبرآباد و جیرفت در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت تصحیح فرآیند واگذاری خودروهای مناسب سازی شده معلولان تاکید کرد و گفت: ضروری است وزارت صنعت، معدن و تجارت هر چه سریعتر نسبت به تأمین خودروی معلولان اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، خواستار اقدامات لازم نسبت به خرید لوازم توانبخشی به صورت متمرکز و در راستای کاهش هزینه های تمام شده، شد و با بیان اینکه خدمات دهی به معلولان وظیفه دولت است، ادامه داد: نیازها و مشکلات معلولان باید به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته و به طور کلی رفع شوند و به همین منظور باید برای ارائه خدمات مطلوب به معلولان سرمایه گذاری کرد.

به گزارش خانه ملت، اخیراً رییس سازمان بهزیستی از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تأمین خودروهای مورد نیاز معلولان انتقاد کرده و آن را «غیر قابل قبول» و «ضعیف» خوانده بود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده