بروجردی در واکنش به درخواست اتحادیه اروپا برای گسترش روابط با ایران؛

ایران برای افزایش تعامل با اروپا محدودیتی ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به ابراز تمایل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی گفت: ایران در تعامل و همکاری با اتحادیه اروپایی براساس استراتژی های کلان جمهوری اسلامی محدودیتی قائل نیست.

گروه سیاسی خانه ملت، اتحادیه اروپایی را می توان یکی از مفیدترین اعضای گروه1+5 در جریان مذاکرات هسته ای دانست. در سایه موفقیت تفاهم برجام، کشورهای اروپایی با ولع خاصی به دنبال تعامل و گسترش روابط با ایران هستند،این موضوع را در مورد صف بلند مقامات عالی رتبه قاره سبز برای سفر به تهران می توان به خوبی مشاهده کرد.

«فدریکاموگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی ضمن بیان این که بروکسل خواهان تعمیق روابط با تهران است ، گفت:«برگزاری گفتگوهای سیاسی منظم و بازسازی روابط اقتصادی نزدیک یک تمایل مشترک محسوب می شود.»

علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن حمایت از گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپایی گفت: براساس دکترین جمهوری اسلامی، ایران محدودیتی در تعامل و ارتباط مفید با اتحادیه اروپا قائل نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: اتحادیه اروپا در جریان تحریم های خصمانه غرب بیش از همه متضرر شد و حالا آنها می توانند شخصیت مستقل و متفاوتی را در تعامل با ایران از خود نشان بدهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای اروپایی در تعامل با تهران نباید ایران را به عنوان یک بازار فروش کالاهای تولیدی خود وراهی برای خروج از رکود اقتصادی نگاه کنند. تعامل بین ایران و اروپا در صورتی تداوم خواهد یافت که تهران نیز سود ببرد. مسئله اساسی اینجاست که انتقال تکنولوژی و توسعه صنایع باید در اولویت تعامل ایران و کشورهای اروپایی قرار داشته باشد.

پایان پیام/

 

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بهبود اقتصادی، خروج از رکود اقتصادی، رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا، رکود اقتصادی، پارلمان اروپا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گروه 5+1