خدائی سوری تشریح کرد؛

تعاملات دفاعی ویژه بین ایران و روسیه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعاملات دفاعی ویژه بین ایران و روسیه وجود دارد که منجر به خرید تانک T۹۰ شده است، گفت: ایران برای ارتقا سطح توانایی دفاعی خود به هیچ وجه درنگ نخواهد کرد.

 خانه ملت؛ حجت الله خدائی سوری در خصوص اضافه شدن تانک‌ T90‌ به تجهیزات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ قدرتی وابسته نیست و برای ارتقای سطح توان دفاعی کشور هیچ گاه درنگ نمی کنیم و آنچه را که درست تشخیص دهیم انجام می دهیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش توان دفاعی و نظامی کشور در همکاری با روسیه، بیان کرد: قوای مسلح کشور به این نتیجه رسیده‌‌اند که تعدادی از تانک های T90 را از روسیه وارد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اتکا به توانایی ها داخلی در زمینه ساخت تجهیزات دفاعی و نظامی به نتایج خوبی دست یافته‌ایم، متذکر شد: تعدادی از تانک هایی که در داخل ساخته شده است به زودی وارد چرخه یگان‌های نیروی زمینی ارتش ‌می‌شود.

خدائی سوری با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران آنچه که صحیح تشخیص داده شود، انجام و تعاملات دفاعی بین ایران و روسیه نیز در این زمینه پیگیری می شود، گفت: تعاملات دفاعی و نظامی بین همه کشورهای جهان انجام می شود.

وی با اشاره به اهمیت تعاملات دفاعی بین ایران و روسیه، افزود: کشور روسیه به سبب اینکه وضعیت خاصی در منطقه حاکم است و همچنین در همسایگی با ایران قرار دارد، تعاملات ویژه ای را با ایران در پیش گرفته است. البته باید توجه داشت که روسیه در زمینه های نظامی و دفاعی توانایی های بسیار بالایی را دارد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه های تقویت بنیه دفاعی، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی کشور، تقویت بنیه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور، روابط ایران و روسیه