قادرمرزی:

جولان دلالان و گرانی بلیت های نوروزی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش بی ضابطه قیمت بلیت های نوروزی، گفت: بسیاری از افزایش نرخ ها در این حوزه با دستکاری دلالان رخ داده و از هیچ ضابطه و قانونی تبعیت نمی کند.

خانه ملت؛ حامد قادرمرزی با انتقاد از افزایش بی ضابطه قیمت بلیت های نوروزی، گفت: افزایش تقاضا در ایام منتهی به سال دست دلالان برای نرخ گذاری های سلیقه ای و فشار بر مردم بازکرده است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه محدودیت در عرضه بلیت یکی از شاخص هایی است که نرخ آن را افزایش داده است، افزود: نظارت بر مکان های عرضه بلیت از سوی دولت راهکاری است که می تواند به ادامه فعالیت در بازار سیاه نرخ ها در این حوزه جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به نرخ فعلی بنزین و افزایش جریمه های رانندگی، تصریح کرد: در شرایط فعلی مردم بیشتر تمایل به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی دارند؛اما با نرخ گذاری های سیلقه ای در بازار بلیت این تمایل رو به کاهش است.

باید سیاست گذاری مشخصی در بازار بلیت نوروزی حاکم باشد

وی با بیان اینکه باید سیاست گذاری مشخصی در بازار بلیت نوروزی حاکم باشد، افزود: بسیاری از افزایش نرخ ها با دستکاری دلالان رخ داده و از هیچ ضابطه و قانونی تبعیت نمی کند.

قادرمرزی با تاکید براینکه افزایش نرخ بلیت ها باید به زمان دیگری غیر از عید نوروز موکول شود،گفت: افزایش نرخ بلیت ها دراین ایام به شکل عمده ای کاهش مسافرت ها را رقم می زند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، ادامه داد: اعمال قیمت های بیش ازحد معمول درخصوص بلیت های نوروزی باید با جریمه های سنگین از سوی مسئولان همراه شود تا به این ترتیب انگیزه سواستفاده از دلالان سلب شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: مأموران نامحسوس دستگاه های نظارتی باید با کنترل بازار بلیت های نوروزی دست دلالان از این بازار را کوتاه کرده و رضایتمندی مشتریان را موجب شوند./ 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دلال، دلال ها، دلال گری، دلالان، دلالی، نوروز، نوروزی