قاضی پور مطرح کرد:

تعطیلات نوروز هم بازار لوازم خانگی را تکان نداد تعطیلات نوروز هم بازار لوازم خانگی را تکان نداد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته شرکت های تعاونی با خرید لوازم خانگی از تولیدکنندگان اجناس را به صورت اقساطی در اختیار مردم قرار می دادند، که با فعال شدن دوباره آنها بخشی از شرایط رکودی رفع می شود.

خانه ملت؛ نادر قاضی پور با بیان اینکه بازار لوازم خانگی در این روزها با رکود شدید مواجه شده و بازار آن از جمعیت خالی است، گفت: همه ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز تقاضای مردم برای خرید لوازم خانگی افزایش پیدا می کرد،اما متاسفانه امسال بازار از ابتدای سال در شرایط رکودی بوده و همچنان در این شرایط باقی مانده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه کالاهای قاچاق لوازم خانگی به وفور در فروشگاه های لوازم خانگی به چشم می‌خورد، افزود: مسئولان از بسته بودن مرزها سخن می گویند، در حالی که لوازم خانگی با تریلی و به صورت کانتیری به داخل کشور قاچاق می شود.

کاهش قدرت خرید مردم در رکود بازار لوازم خانگی تأثیر بسزایی داشته است

قاضی پور با بیان اینکه کاهش قدرت خرید مردم یکی از دلایل رکود در بازار لوازم خانگی است،ادامه داد:دولت برای خروج لوازم خانگی از رکود و رونق بازار باید طرح کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی را اجرا می کرد و همچون خودروسازان از تولیدکنندگان لوازم خانگی حمایت می کرد.

وی با اشاره به اینکه تاخیر در اجرای طرح فروش اقساطی لوازم خانگی نیز باعث تشدید رکود بازار شده است، یادآور شد: بهترین راه مقابله با رکود، تحریک تقاضا است و تقاضای مؤثر،‌تقاضایی است که در بازار،‌منجر به مبادله اقتصادی شود.

سازمان امورمالیاتی در شرایط رکودی باید میزان مالیات دریافتی را کاهش دهد

قاضی پور با تاکید براینکه در شرایط رکودی سازمان امور مالیاتی باید میزان مالیات دریافتی خود را از تولیدکنندگان و فروشندگان کاهش دهد، افزود: در شرایطی که امکان تعطیلی و ورشکستگی بسیاری از تولیدکنندگان وجود دارد،باید از تولیدات داخلی حمایت کرد،نه اینکه با ایجاد شرایط سخت سبب تشدید آسیب ها شد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از راهکارهای مؤثر برای خروج از رکود لوازم خانگی خرید تولیدات توسط شرکت های تعاونی است، تصریح کرد:درگذشته شرکت های تعاونی با خرید لوازم خانگی از تولیدکنندگان اجناس را به صورت اقساطی در اختیار مردم قرار می دادند، که با فعال شدن دوباره آنها بخشی از شرایط رکودی رفع می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده