خبر

مسیر شما: اخبار حضور چشمگیر پلیس و هلال احمر در جاده ها مؤثر واقع شد
حضور چشمگیر پلیس و هلال احمر در جاده ها مؤثر واقع شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ساماندهی جاده های کشور را در کاهش تلفات جاده ای مؤثر خواند وگفت: حضور چشمگیر پلیس و نیروهای امدادی در ایام نوروز در کاهش حوادث جاده ای تاثیر بسیاری داشت.

خانه‌ملت؛ در توضیح عملکرد نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر در ایام نوروز، گفت: بنا بر گزارشات اعلام شده تلفات جاده‌ای در نوروز 95 کاهش یافت، در حقیقت هر نقطه‌ای از کشور که جاده‌ها اصلاح و ساماندهی شده بود شاهد تأثیر قابل توجه آن در کاهش تلفات بودیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های اخیر بار ترافیکی در اقصی نقاط کشور افزایش یافته و حجم خودروها نسبت به جاده‌های کشور بسیار شده اما حضور چشمگیر پلیس در جاده‌های کشور در ایام نوروز در کاهش تلفات بسیار مؤثر واقع شد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر و نیروهای امدادی نیز در جاده‌های کشور حضور پررنگی داشتند، این افراد برای مسافران نوروزی آرامش خاطر ایجاد کردند و در نوع رانندگی و کاهش تلفات تأثیر بسیار داشتند.

عبدی با بیان اینکه برخوردهای مناسب و به موقع پلیس در ایام نوروز کاملا مشهود بود، گفت: پلیس با رانندگان متخلف برخورد جدی داشت، حتی در برخی جاده‌ها خودروهایی به دلیل حرکات نمایشی و خطرآفرین توقیف شدند که برای سایرین نیز هشدار بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه با وجود تمهیدات پلیس و نیروهای امدادی به دلیل تغییرات ناگهانی آب و هوا و بارش‌های پراکنده متاسفانه شاهد تلفات بودیم، گفت: با توجه به وابستگی سفر و حمل و نقل به جاده‌ها انتظار می‌رود تمهیدات به طور کامل‌تر در جاده‌ها فراهم شود، متأسفانه با وجود تمامی تلاش‌ها در برخی از نقاط، کمبود تابلوهای راهنمایی و خاموشی جاده‌ها خطر آفرین بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود برخی کاستی‌ها اقدامات نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر، اورژانس جاده‌ای و نیروهای امدادی ارزش مند و مناسب بود که جای قدردانی و تشکر دارد./

نظر شما