خسروی سهل آبادی در تذکر شفاهی؛

مشکلات دامداران خسارت دیده را دریابید

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیماری تب برفکی باعث ایجاد خسارت به دامداران شده، خواستار رسیدگی های لازم مسئولان مربوطه در این باره شد.

خانه ملت؛ ابوالقاسم خسروی سهل آبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 17 فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: بیماری تب برفکی در روستاهای تربت حیدریه باعث ایجاد خسارت به دامداران شده است، بنابراین لازم است مسئولان مربوطه به این موضوع رسیدگی کنند و در جهت جبران خسارات دامداران اقدام کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان دامپزشکی در خصوص بیماری تب برفکی باید توضیح دهد چرا اقدامات پیشگیرانه را انجام نداده است.

خسروی سهل آبادی افزود: رسیدگی به امور روستاییان باید در دستورکار قرار گیرد؛ چراکه دهیاران و شوراها بدون برخورداری از حقوق و مزایا حتی اختیارات کافی نیز ندارند.

وی گفت: خشکسالی‌های پی در پی روستاییان را با مشکل روبرو کرده و در حالی به یک نفر مجوز حفر 36 چاه عمیق داده شده که هزاران روستایی از 10 لیتر آب کشاورزی برخوردار نیستند و اگر یک چاه دستی برای آبیاری دو بار در سال توسط یک روستایی حفر شده باشد او زندانی می‌شود.

خسروی سهل آبادی ادامه داد: 30 روستا در حوزه انتخابیه‌ام با برخورداری از جمعیت 40 هزار نفری به اندازه 5 چاه عمیق مصرف آب ندارند و این بی‌عدالتی ها باعث مهاجرت روستاییان می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: حمایت از کشاورزان و دامداران باید در دستورکار قرار گیرد و همچنین باید توجه شود که روستاییان با وجود سال‌ها زحمت از حقوق بازنشستگی برخوردار نیستند و جا دارد در این راستا اقدام شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده