قادرمرزی مطرح کرد:

مداومت و خلاقیت؛ شروط لازم برای علاقه مند کردن مردم به سینما

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است با یک بار ورود سینمای سیار به شهرهای فاقد سینما نمی توان باعث رشد فرهنگی شد بلکه این سینماها باید به نوعی جذب کننده ساکنینی باشد که به سینما رفتن عادت ندارند.

خانه ملت؛ حامد قادرمرزی با اشاره به ضرورت افزایش سواد هنری و فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار گفت: سینما به عنوان یکی از ابزارهای توسعه فرهنگی و هنری شهرها شناخته شده و پیشنهاد مسئولان سینمایی کشور مبنی بر حضور سینماهای سیار در مناطق محروم می‌تواند به توسعه این مناطق کمک کند؛ البته باید توجه داشت این سینما قرار است برای مناطقی باشد که ممکن است مردم آنجا تا کنون به سینما نرفته باشند و نیازی نسبت به آن احساس نکنند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کمبود عرضه و تقاضای محصولات و خدمات فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار معمولا به سطح رفاه مردم بستگی دارد لذا ممکن است افراد به علت عدم تمکن مالی به سمت سینماهای سیار نیز کشیده نشوند.

وی افزود: از این رو لازم است در کنار اینکه قیمت مناسبی برای سینماهای سیار حاضر در مناطق محروم در نظر گرفته می شود باید این سینماها جذابیت های ویژه ای هم برای ساکنین داشته باشند تا تمایل ساکنین که اغلب سینما نرفته و آن را مورد نیاز قلمداد نمی‌کنند جلب شود.

قادرمرزی ادامه داد: سینمای سیار در حال حاضر ممکن است صرفا مانند مسکنی عمل کند اما نمی تواند فرهنگ مناطق را تغییر دهد لذا این حرکت باید آغازی بر جلب نظر مردم باشد تا در راستای آن سینماداران اقدام ساخت سینما در این مناطق کنند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سینماهای سیار در کنار اینکه باید به صورت ارزان‌قیمت اقدام به اکران فیلم‌ها کنند نباید صرفا برای یک دفعه به شهری وارد شده و کارشان تمام شود بلکه باید تداوم داشته باشند که لازمه آن تعدد این سینماهاست.

به گزارش خانه ملت، اخیرا رئیس سازمان سینمایی با اشاره به وجود هزار شهر فاقد سینما در کشور خبر داده است این سازمان، سینماهایی سیار در طرحی با عنوان سینما سلام را در مناطق محروم بدون سینما راه اندازی خواهد کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده