خبر

مسیر شما: اخبار اس-۳۰۰ در اجزای مختلف و مرحله ای وارد کشور می شود
اس-۳۰۰ در اجزای مختلف و مرحله ای وارد کشور می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اس- ۳۰۰ مرحله به مرحله وارد کشور می شود.

خانه ملت؛ منصور حقیقت پور با اشاره به انجام مرحله نخست تحویل محموله سامانه موشکی اس-300 از سوی روسیه گفت: همان طور که سخنگوی وزارت امور خارجه کشور اعلام کرد، مرحله نخست محموله سامانه موشکی اس- 300 انجام شده است و در آینده نیز بخش های دیگر این سامانه به کشور ارسال می شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص اجزای مختلف سامانه موشکی اس- 300 توضیح داد: این سامانه اجزای مختلفی چون لانچر و رادار دارد که این اجزا بخش بخش و مرحله ای به ایران تحویل داده می شود.

وی در این باره که روس ها عنوان کردند عملیاتی شدن اس- 300 تابستان انجام می شود، توضیح داد: از آنجایی که اجزای مختلف این سامانه مرحله به مرحله وارد ایران می شود، تا همه اجزا وارد و در مقرهای مشخص شده مستقر شود زمان بر می شود. بنابراین عملیاتی شدن آن در بازه زمانی صورت می گیرد.

حقیقت پور در پاسخ به این سؤال که تمام محموله تا پایان تابستان تحویل داده می شود، اظهار داشت: نمی توان زمان دقیقی برای ارسال تمام اجزای محموله سامانه موشکی اعلام کرد. این سؤال را تنها مسئولان وزارت دفاع کشور می توانند پاسخ دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از این به بعد باید پیگیر جنگنده سوخو-30 و تانگT-90 بود گفت: پیگیری های لازم برای این دو محموله نیز انجام شده است و انتظار می رود که قرارداد آنها با طرف روسی منعقد شود./

نظر شما
مشخصات خبر