خدایی سوری:

حمایت ایران از حل سیاسی مسئله یمن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقاومت مردم یمن سبب شده است تا متجاوزان به تن به این آتش بس بدهند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات بین انصارالله و طرف مقابل حمایت می کند.

خانه ملت؛ حجت الله خدایی سوری در خصوص برقراری آتش بس در یمن، اظهار داشت: ملت یمن جز دفاع از حق و حقوق خود خواسته دیگری ندارند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشور سعودی به عنوان متجاوز در جنگ یمن بیش از یکسال است که بر کشتار مردم بی گناه یمن پا فشاری می‌کند.

عضو‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انصارالله و سایر گروه های یمنی، هیچ‌گاه در مورد مذاکرات سرسختی از خود نشان نداده اند و حاضر هستند با طرف مقابل مذاکره کنند.

خدایی سوری متذکر شد: دولت سعودی و‌هم پیمانان مستکبرش در پشت پرده تصور می‌کردند با محاصره دریایی یمن، ایجاد رعب و‌ وحشت و همچنین بمباران این کشور، به خواسته‌های خود می‌رسند.

وی افزود: پس از گذشت یکسال از تجاوز عربستان سعودی به یمن ، مقاومت مردم این کشور سبب شده تا متجاوزان به یمن رو به راه حل سیاسی بیاورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات بین انصارالله و طرف مقابل حمایت می کند و راه حل سیاسی را نسبت به ادامه جنگ ترجیح می دهد و خواستار پایان یافتن کشتار مردم یمن است./

برچسب ها

اخبار برگزیده