سبحانی نیا در واکنش به درخواست نمایندگان کنگره برای سفر به ایران:

برجام سدی در برابر زیاده خواهی آمریکایی ها

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران هیچ وقت اجازه دخالت دیگر کشورها از جمله امریکا را در امور داخلی خود نمی دهد، گفت: جمهوری اسلامی بر اساس برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اقدامات ایران را تأیید کرده است.

خانه ملت؛ حسین سبحانی نیا در واکنش به ادعا و درخواست چند تن از نمایندگان کنگره آمریکا برای سفر به ایران و ملاقات با زندانیان آمریکایی محبوس در کشور، گفت: نمایندگان کنگره در شرایط کنونی پس از توافق هسته ای به دنبال جوسازی و فضاسازی علیه جمهوری اسلامی هستند و در این راه از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکایی ها همواره خود را حاکمان و بزرگان جهان و تمام کشورها می دانستند، اما به طور حتم این کشور خود بزرگ ترین ناقض قوانین حقوق بشری و قوانین بین المللی است و حتی انتخابات این کشور دارای شبهه های بسیاری است.

وی با اشاره به درخواست نمایندگان کنگره برای بازدید از مراکز هسته ای، افزود: این اظهارات و ادعاها هیچ جایگاه و اساسی ندارد، زیرا جمهوری اسلامی بر اساس برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اقدامات ایران را تأیید کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه ایران هیچ وقت اجازه دخالت دیگر کشورها از جمله امریکا را در امور داخلی خود نمی دهد، تصریح کرد: مقامات آمریکایی با طرح ادعاهای جدید به دنبال بهره برداری سیاسی از این مسائل هستند.

لی زلدین نماینده نیویورک، مایکل پمپئو نماینده کانزاس و فرانک لوبی یندو نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا هر سه جمهوری‌خواه و از مخالفان توافق هسته‌ای با ایران هستند.

پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن بر اساس اسنادی که به دستش رسیده است، گزارش داد که این سه نماینده کنگره آمریکا از مقامات ایرانی خواسته‌اند که برای بازدید از سایت‌های هسته‌ای و دیدار با زندانیان آمریکایی به آنها ویزای سفر به ایران اعطا شود./

برچسب ها

آمریکا، آژانس بین المللی، اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، انرژی اتمی، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، حقوق بشر، خبرنامه حقوق بشر، زندان ها، زندانیان، سازمان زندان ها، فعالیت هسته ای ایران، قضیه هسته ای ایران، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گزارش آژانس علیه ایران، گزارش جدید آژانس