خبر

مسیر شما: اخبار رشد صادرات با تجهیز گمرکات مرزی
رشد صادرات با تجهیز گمرکات مرزی

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تقویت گمرک پیرانشهر و سردشت در افزایش صادرات تحول ایجاد می شود،گفت: باید تعداد نیروی انسانی و دستگاه های ایکس ری، پایانه های مسافری و تجاری گمرکات افزایش یابد.

خانه ملت؛ رسول خضری  رخصوص ساماندهی و تقویت گمرکات مرزی گفت: برای رونق مطلوب اقتصادی باید سطح امنیت اقتصادی تجار و بازرگانان درحد بالا تامین شود؛بنابراین باید شرایطی فراهم کرد که انجام کارهای اقتصادی در مرزها تسهیل شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت وجود بروکراسی پیچیده ادارای در گمرکات، کار تجارت را دشوار کرده است.

وی با بیان اینکه مرز پیرانشهر یک مرز صادرات محور است،گفت: رویه ترانزیتی که در کل کشور وجود دارد،تاکنون در مرز پیرانشهر روال نشده این درحالی است امکانات مناسبی در مرز پیرانشهر وجود دارد که می تواند زمینه ساز صادرات بیشتر را به شمال عراق فراهم کند.

شمال عراق بازار مناسبی برای مصرف کالاهای ایرانی است/"کیله"سردشت باید تبدیل به مرز رسمی شود

خضری افزود: شمال عراق بازار مناسبی برای مصرف کالاهای ایرانی است؛بنابراین با تجهیز پایانه های مرزی و گمرکی در مرزهای پیرانشهر و سردشت می توان زمینه صادرات بیشتر به این منطقه را فراهم کند و تحولی در صادرات ایجاد کرد .

وی با بیان اینکه باید به موضوع توریسم درمانی توجه بیشتری شود،افزود: باید تعداد نیروی انسانی و دستگاه های ایکس ری، پایانه های مسافری و تجاری گمرکات افزایش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرز "کیله "سردشت باید تبدیل به مرز رسمی شود و در این رابطه وزارت خارجه و سازمان های زی ربط با مسئولان عراقی هماهنگی های لازم را انجام دهند./

نظر شما