خبر

مسیر شما: اخبار ایران را به سرزمین تولید و صادرات تبدیل کنیم
ایران را به سرزمین تولید و صادرات تبدیل کنیم

رییس فراکسیون تولید ملی و فراکسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رابطه اقتصادی با دنیا امری لازم است، گفت: رابطه اقتصادی توان تولیدکنندگان و حجم صادرات کشور و در نهایت درآمدهای ارزی کشور را افزایش می دهد؛ البته ایران نباید به بازار مصرف تبدیل شود.

خانه ملت؛ حسین گروسی به نقش عمیق قانونگذاری صحیح و کارشناسانه موازی با شناسایی ظرفیت های تولیدی و اقتصادی ملی منطقه ای اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی اولین مساله حیاتی رفع موانع تولید و توجه به کار آفرینی و اشتغالزایی ضمن تولید مایحتاج ملی با نگاه ویژه به فرصت های داخلی است.

وی افزود: در فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی نیز سنگ بنای فعالیت ها، ایجاد بستر مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به اهداف یاد شده بود و ارائه طرح های بسیار و قانونگذاری هدفمند همسو با شرایط خاص کشور که تحت سایه ی تحریم های ظالمانه غرب و محدودیت های بسیار زیاد در فضای کسب و کار ، با بحران اقتصادی مواجه بود، از رئوس فعالیت های این کمیسیون بود.

رییس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس ،تصریح کرد: از جمله قوانین و طرح هایی که در این فراکسیون به تصویب رسید، قانون حمایت از فضای کسب و کار و قانون استفاده حداکثری از توان داخلی بود که در راستای افزایش تولیدملی و کاهش نرخ بیکاری اقشار مختلف جامعه،خصوصا جوانان عزیز که امید میهن هستند؛اعمال شد و تاسیس صندوق توسعه ملی نیز که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید،از جمله اقدامات کارآمد و موازی با بحث اقتصاد مقاومتی بود.

برجام به تنهایی نمی تواند راه نجات اقتصاد باشد/خرید هواپیماهای خارجی مغایر با اقتصاد مقاومتی نبود

وی درخصوص تعامل اقتصادی با کشورهای منطقه و جهان عنوان کرد: رابطه ی اقتصادی با دنیا امری لازم است که توان تولیدکنندگان و حجم صادرات کشور و در نهایت درآمدهای ارزی کشور را افزایش می دهد و باعث سهولت در فعالیت تولید گران می شود؛ البته ایران نباید به بازار مصرف تبدیل شود و باید ایران را به سرزمین تولید و صادرات تبدیل کنیم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تطابق یا مغایرت واردات هواپیماهای خارجی به کشور با اقتصاد مقاومتی در شرایط پس از برجام،تاکید کرد: همواره موافق اقدام دولت در واردات هواپیماهای پیشرفته خارجی بوده و هستم، چرا که توسعه راه های هوایی باعث بهبود شرایط اقتصادی کشور می شود و با توجه به تاثیر بسزایی که توسعه ناوگان هوایی می تواند در تولید، صنعت و گردشگری کشور داشته باشد؛انتخاب دولت را درست دانسته و این اقدام حتی برای خروج از رکود هم مفید بوده است.

نماینده مردم شهرستان های شهریار،قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان نیاز جدی کشور به گسترش فناوری و تکنولوژی مدرن روز، بیان کرد:با ظرفیت بالایی که کشور در حال حاضر در حوزه نیروی انسانی متخصص و کارآمد دارد، نیاز است تا با به کارگیری فناوری مدرن روز و صنایع دانش بنیان، کشور از شرایط خام فروشی نفت مواد اولیه خارج شده و در عرصه های گوناگونی از جمله پتروشیمی کشاورزی، صنعت خودرو سازی، تولید مواد غذایی و ... به سمت و سوی تولید باکیفیت و کمیت بیش از پیش رود.

رییس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان به شرایط کشور های غربی اشاره و خاطرنشان کرد: رخداد برجام در عرصه سیاست های دیپلماتیک کشور، یک فرصت را برای پیشبرد منافع کشور ایجاد کرده و بسیاری از راه های پیشرفت اقتصادی را گشوده است،اما برجام به تنهایی نمی تواند راه نجات اقتصاد باشد و در شرایط حال حاضر بین المللی باید از فرصت های موجود برای ارتباط اقتصادی با جهان استفاده کرد.

گفتنی است؛در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران،واژه ی جدید «اقتصادمقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفت.

عطف به اهمیت و ضرورت تحقق این امر در اقتصاد کشور، رهبر معظم انقلاب نیز در طول این سالها، خصوصا در سال جدید که مزین به نام" اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" شده است، در فرمایشات و رهنود های خویش به سران نظام و مردم سرفراز ایران اسلامی، تحقق اقتصاد مقاومتی را در روابط و فعالیت های اقتصادی مطرح کردند و به اصطلاح دیگر، راه را برای فعالان عرصه اقتصاد و مدیران و تولیدگران داخلی برای تکیه بر توان ملی تا خروج از شرایط وابستگی به بیگانه روشن کردند.

از جمله دستگاه هایی که همواره در طول سالهای اخیر، با اهتمام جدی در بحث اقتصاد مقاومتی برای تحقق آن در جامعه نوین ایرانی تلاش و برنامه ریزی کرده و کماکان در جریان این مسیر اقتصادی مشغول نقش آفرینی مفید و موثر بوده، مجلس شورای اسلامی و خصوصا فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس بوده است./

نظر شما