با نظر موافق نمایندگان؛

دولت مکلف به حمایت از معیشت جانبازان و آزادگان فاقد شغل شد

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف کردند از محل اعتبار بنیاد شهید و امور ایثارگران ماهانه کمک معیشت معادل حقوق کارکنان دولت را به جانبازان و آزادگان فاقد شغل بپردازد.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 30 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 95 کل کشور، با پیشنهاد الحاقی 168 که غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی آن را مطرح کرده بود با 122 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

گفتنی است در پیشنهاد الحاقی 168 آمده است: دولت مکلف است از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حقوق کارکنان دولت را پرداخت کند.

براساس این گزارش غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در جریان طرح پیشنهاد خود گفت: بسیاری از جانبازان و ایثارگران به دلیل تبعات ناشی از حضور در جبهه‌های جنگ، توانایی اشتغال را ندارند. این عزیزان و خانواده‌های آنها باید مورد حمایت جدی دولت قرار گیرند. مشکلات عدیده این عزیزان در زمینه اشتغال موضوعی است که باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی نیز ضمن موافقت با این پیشنهاد گفت: جانبازان و آزادگان فاقد شغل باید مورد حمایت دولت قرار گیرند و این موضوع به طور جدی در سال 95 مورد پیگیری قرار گیرد./

برچسب ها

آزادگان، آزادگان و جانبازان، اخبار برگزیده، امور ایثارگران، ایثارگر، ایثارگران، ایثارگری، بنیاد شهید، بنیاد شهید و امور ایثارگران، تحصیل ایثارگران، تکمیل مساکن ایثارگران، جانبازان، جانبازان و آزادگان، جانبازان و ایثارگران، حمایت از ایثارگران، خانواده های ایثارگران، خدمات درمان ایثارگران، رئیس بنیاد شهید، سلامت و حقوق جانبازان، قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، معیشت آزادگان، مقام جانبازی، هفته جانباز، کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید